June HAIR challange (mounthly challange)

June HAIR challange (mounthly challange)

Rozhodla som zapojiť sa do „mounthly challange-u“, ktorý sa bude týkať lesklosti vlasov a ich masteniu.

Čo to vlastne „mounthly challange“ je?
Mounthly Challange je mesačná výzva, ktorú musím po dobu mesiaca spĺňať. Na konci tohto mesiaca Vám poviem, aké to bolo, ako sa mi darilo a čo mi tento challange dal. V neposlednom rade to, či som s ním spokojná alebo nie. Poprípade, či v ňom plánujem pokračovať alebo nie.
Challange v mojom podaní
Viem, challange poznáte najmä od youtuberov v troška inom podaní. Liatie ľadovej vody na seba, jedenie chilli papričiek,…
Ja osobne za takéto veci ale nie som. Resp. áno, rada si ich pozriem, no ja osobne takéto bláznovstvá neplánujem vykonávať J Moje challange-y budú hlavne o všelijakých nových poznatkoch či metódach, ako rozjasniť pleť, mať hebšie vlasy atď. Jednoducho niečo, čo by mohlo mať význam tak pre mňa, ako aj pre vás.

Ako vyberám challange a prečo som začala s challange-ovaním?
Niektoré metódy, ktoré som našla na internete ma naozaj zaujali a vyskúšala by som ich či už z challange-om alebo bez neho. Nakoľko sa mne nejaké metódy zdajú byť atraktívne, myslím si, že aj vás zaujmú a aby ste ich nemuseli skúšať na sebe – ak je to nejaká blbosť ktorá ani nepomôže, rozhodla som sa svoje poznatky pridávať do môjho blogu, aby ste sa mohli rozhodnúť, či túto metódu vyskúšate alebo nie.
Ak poznáte nejakú zaujímavú metódu alebo mi chcete odporúčiť nejaký challange, neváhajte a napíšte mi ho do komentárov alebo na e-mail sladeckova219@gmail.com
Môj prvý challange – mesiac jún

V tomto mesiaci som sa rozhodla siahnuť po challange, ktorý sa bude týkať ženských vlasov.
Asi každá žena má s nimi nejaký problém, či už ide o ich objem, hebkosť  alebo nepoddajnosť. Výsledkom tohto challange-u by mali byť krásne, husté a lesklé nemastiace sa vlasy z ktorých vyžaruje energia a život.
Ako to dosiahnuť?
Používate šampón i kondicionér? Poprípade šampón i balzam? Určite ho používate v takomto poradí: umyjete si hlavu, nanesiete naň šampón, opláchnete ho. Nanesiete kondicionér či balzam na vlasy počkáte 10-15 minút a zmyjete ho.
Že vraj na to, aby sme mali krásne husté lesklé vlasy stačí iba vymeniť poradie. Teda, najprv si opláchneme vlasy, nanesieme balzam či kondicionér na vlasy počkáme 10-15 minút a dôkladne opláchneme vlasy. Na takéto umyté vlasy nanesieme šampón a znova ho opláchneme. Šampón nanesieme 2-3 krát, podľa potreby tak, aby sa všetky zvyšky balzamu či kondicionéra odstránili z vlasov i vlasovej pokožky.
Prečo práve takto?
Ako som už spomínala, túto metódu som našla na internete. Naše bežné používanie je že vraj nesprávne z toho dôvodu, že balzam či kondicionér dôkladne nezotrieme z vlasov. Práve toto by malo mať za následok časté mastenie sa vlasov. Lesk a objem by mal byť iba ako bonus J
Takýmto postupom (najprv balzam potom šampón) docielime, že sa nám balzam dôkladne dostane do vlasov a teda začne i účinkovať. Šampón použijeme ako dôkladný zmývač, ktorý zmyje všetok balzam z vlasov – teda nebudú sa nám až tam mastiť.
Použitie v mojom podaní
Ja osobne som na tento challange použila dva výrobky. NIVEA šampón pre lámavé a namáhané vlasy a AVON masku pre normálne vlasy. Tieto dva produkty, alebo iné vlasové prípravky si môžete zakúpiť napríklad aj na parfums.sk
Kedy napíšem výsledok – výsledný efekt?

Moje poznatky a samotný výsledný efekt vám nájdete u mňa v nasledujúcom mesiaci, teda výsledok tohto challange-u sa dozviete (ako už samotný názov hovorí), o mesiac – v mesiaci júl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *