Kávičkujeme – Dark Roast

Kávičkujeme – Dark Roast

Táto káva bude chutiť najmä tým, ktorý milujú silnú vôňu i chuť kávy,.. Teda pre milovníkov espressa a silnejších kávových dávok 🙂 Dalo by sa povedať, že to je taký poriadny „nakopávač“ do dňa, ktorý však neposkytne potešenie iba ráno, ale po celý deň. Teda, káva sa do tela uvoľňuje postupne, čím vám zaručí energiu po celý deň.

Spomedzi káv z Cafézie má Dark Roast najmenší obsah kofeínu. No vôbec to nie je cítiť. Jej drevitá chuť je natoľko výrazná, že si pri pití kávy absolútne neuvedomíte, že to nie je také silné ako pri bežných ponukách. Nehovoriac o tom, že táto káva chutí oveľa lahodnejšie.
Musím sa priznať, že aj keď túto kávu hodnotím veľmi pozitívne, používam ju skôr ako vzpruženie, nie práve ako chuťovku. Na mňa je totiž chuť trocha silná, a to možno aj z toho dôvodu, že si do kávy zvyknem vo všeobecnosti pridávať aspoň trocha mlieka, aby bola krémovejšia a chuť podstatnej jemnejšia.

Musím však povedať, že je na rána či na nočnú jazdu autom ako stvorená. Vždy keď sa „pozabudnem“ u kamarátky a odchádzam od nej okolo pol noci či pri veľkej tme (a únava je už citeľná), siahnem po dobrom espresse, ktoré ma dokáže vzpružiť. A keďže som prišla na to, že táto káva je presne to, čo som na takéto nočné jazdy hľadala, vždy si ju beriem so sebou v malom kelímku – pre prípad potreby.
Ak sa pýtate, prečo práve Cafézia, odpoveď je jednoduchá. Táto značka dokázala vyvinúť originálnu kombináciu kávy tej najvyššej kvality, pričom do nej pridali presne nastavenú prímes bylín, čo upokojuje metabolizmus kofeínu a znižuje aciditu kávy. Káva je tak kvalitnejšia a má pozitívny vplyv na imunitný systém i ľudský organizmus.
Túto kávu si však zamiloval môj tatino, ktorý si veľmi rád dopraje silné expresso. Ba niekedy hneď dve za sebou. A keďže máme stroj na kávu, jej chuť je o to lepšia.

Kávu je možné zakúpiť v mletom aj zrnkovom balení. My sme si na domáce použitie zamilovali najmä tú zrnkovú. A to najmä preto, že máme stroj na kávu, avšak ku kamarátkam si vždy beriem mletú. Podľa môjho názoru sú však obe veľmi kvalitné
Zloženie: 100 % Arabika s malou prímesou bylín Yzop, Lipkavec, Yerba Maté
Bez alergénov!
 
Cena 227g kávy je cca 14€, čo sa podľa mňa za tú chuť i kvalitu naozaj oplatí.

4 thoughts on “Kávičkujeme – Dark Roast

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *