Kávičkujeme so značkou Cafézia

Kávičkujeme so značkou Cafézia

Ak máte radi kávičkovanie, určite ste už počuli o značke Cafézia. A ak nie, rozhodne vám odporúčam prečítať si o nej zopár slov. Ich kávy sú  úžasné.
Na mojom blogu ste si už mohli prečítať o druhu Dark Roast, ktorý milujú najmä muži. Tentokrát som sa rozhodla vám predstavím New Orleans a Sarah Blend.

Sarah Blend

Táto káva je absolútne originálna, keďže je v nej možné cítiť sladkú chuť karamelu, ovocia i čokolády. Povedala by som, že je to sladký pôžitok s dostatkom kofeínu, ktorý dokáže pohladiť telo i chuťové bunky. Ja osobne však túto zaujímavú chuť neviem popísať, už pri prvom dúšku človek ucíti, že to nie je tá klasická káva. Je fantastická.

Zo všetkých káv ma táto oslovila najviac. Povedala by som, že pohladila moju ženskosť a jemnú dušu. Niet divu, že sa aj na stránke uvádza, že je táto káva populárna najmä u žien.
Jej praženie je jemné, takže obsahuje najviac kofeínu. Už po prvých dúškoch teda dokáže vzprušiť. Veľmi rada si ju doprajem najmä počas práce, kedy mi už mozog prestáva pracovať, a potrebujem urýchlené vzpruženie.

Zloženie: 100 % Arabika s malou prímesou bylín Yzop, Lipkavec, Yerba Maté
Kávu je zatiaľ možné zakúpiť iba v mletej verzií.

New Orleans

V popise sa píše, že túto kávu majú radi najmä športovci, nakoľko je stredne pražená. To znamená, že ponúka aj strednú dávku kofeínu.

Veľkou výhodou je, že pri nej nepáli záha. Osobne mám občas problémy s pálením záhy z káv, no ani pri jednej z týchto Cafézia káv sa mi tento problém neprejavil. Teda, ak mávate problém s týmto pálením po káve, môžem vám tieto kávy vrele odporúčať. Hoc je káva troška drahšia, podľa mňa za to určite stojí 🙂 Navyše, keďže má špeciálne spracovanie, myslím si, že toto je už len maličkosť.
Je veľmi užitočné pre športovcov najmä z toho dôvodu, že zabraňuje tvorbu kyseliny mliečnej, a tak sa u nich neprejaví potréningová únava. Osobne som ju teda skúšala aj pred tréningom, a bola som veľmi milo prekvapená. Či už to bolo silové cvičenie alebo kardio.

Bylinky obsiahnuté v tejto káve jej dávajú unikátny podtón, ktorý nenájdete v žiadnej inej .
Zloženie: 100 % Arabika s malou prímesou bylín Yzop, Lipkavec, Yerba Maté
Túto kávičku je možné zakúpiť tak v mletej ako aj zrnkovej podobe. Osobne mám oveľa radšej zrnkovú, keďže máme stroj na kávu. No mletá taktiež nie je na zahodenie.

6 thoughts on “Kávičkujeme so značkou Cafézia

  1. Vôňu aj chuť kávy milujem ale nedá sa povedať že som brutálny konzument. Ale rada si doprajem pressko z kotoga keď malý zaspí a ja mám tú krásnu chvíľu sama pre seba. V ruke kniha alebo notebook a nohy vyložené… To je super.
    Normálne pijem obyčajnú kávu ale keď sa mi dostane nejaký fajnový kúsok určite neohrdnem ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *