Kniha – Čerpám síly z dětství

Kniha – Čerpám síly z dětství

Každý človek je niečím výnimočný a v niečom vyniká. Koľkokrát sme si povedali, čo je na nás to originálne? To výnimočné? Častokrát sa nám stane, že to výnimočné na nás nevieme nájsť.
Niektorý naopak vedia čo v nich je výnimočné, oslnivé. No nevedia nájsť v sebe silu ako začať. Nevedia ako sa odraziť z bodu 0 do bodu prosperity. Nevedia ako sa odraziť z dna, vstať a kráčať tou svojou pracou cestou.
Obsah
Táto knižka je rozdelená na niekoľko kapitol, konkrétne má 46 kapitol, ako sú napríklad „Život ve školce“, „Rok, kdy skončila válka“, „Páté patro“.
Kniha pojednáva o živote jednej obdivuhodnej ženy. Matka, babička, pedagogička hry na husle. Pojednáva o rodine, ktorá mala veľa vlôh.
Úryvok
Kapitola Moji kamarádi z domu
„ Někdy mě děti prosily, abych jom zahrála na housle. A tak jsem přinesla housle a hrála nejruznější písničky, ty, které jsme slýchali v rádiu. Byly to většinou válečné písně. Ještě spoustu let jsme všichni velice rádi zpívali a hráli právě písničky válečných let. „
Kapitola Kino, divadla, knihovny
„Jednou jsem si pujčila Gogoluv „Vij“ a četla jsem ho celou noc s baterkou pod peřinou. Větší hruzu a strach jsem v životě nezakusila; dokonce ani když se k mým nohám skutálela hlava chlapce, který spadl pod tramvaj nebo když přede mě spadlo ohořelé tělo elektrotechnika, jehož zasáhl proud (dvě nejhorší věci, které jsem v živote viděla).“
Moje hodnotenie
Kniha je písaná veľmi ľahkým, zaujímavým štýlom. Je vhodná pre každého čitateľa, ktorý aspoň trocha ovláda český jazyk.
Knižka je písaná veľmi zaujímavo a pútavo, má v sebe veľa energie. Hovorí príber o Rimme Gabdulchajevna Khousanoutdinovej, ktorá si prežila ťažký život, no napriek tomu sa nikdy nevzdala. Napriek všetkým problémom v sebe našla silu aby dosiahla to, čo chcela. To, po čom túžila.
Kniha poukazuje na život obyčajnej ženy, ktorá vychovala 3deti a sedem vnúčat, no okrajovo sa dozvedáme aj o živote v Magnitogorsku, v meste, do ktorej bola jej rodina v roku 1931 poslaná do vyhnanstva.
Myslím si, že táto žena je a mala by byť veľkou inšpiráciou pre množstvo ľudí, nakoľko jej odvaha, vytrvalosť a nekonečná láska je úžasná a inšpirujúca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *