Kozmické objednávky – Ho´oponopono

Kozmické objednávky – Ho´oponopono

Kniha kozmické objednávky od Bärbel Mohr nám poukazuje na Hawaiskú technikú Ho´oponopono, ktorá je veľmi populárna u množstva autorov.

Ak poznáte napríklad takého spisovateľa Joe Vitale (mimochodom, patrí k jedným z mojich obľúbených), tak ste si určite všimli, že aj on využíval túto Hawaiskú techniku. Práve od neho som sa po prvý krát dozvedela o tejto technike, no nikdy som ju nevyužívala, a popravde, ani som jej veľmi nechápala.

Bärbel Mohr má jedinečný štýl písania, ktorým dokáže vysvetliť prakticky čokoľvek, a to veľmi jednoduchými slovami. Tak tomu bolo aj pri Ho´oponopono. A tak som sa s touto novou Hawaiskou technikou veľmi rýchlo zoznámila.

Teóriou celého Ho´oponopono tkvie v tom, že všetko, čo sa nám deje v živote je výsledkom nášho správania a nášho vnútra. A to aj tie negatívne veci, čo sa nám dejú. Uvedomujem, si že častokrát to môže byť zdrvujúce. Priznať si napríklad to, že naši kamaráti sa menia k horšiemu nie kvôli tomu, že sú zlý, ale preto, že sme si to do života my sami priniesli.

No ako toto všetko zmeniť? Ako sa hovorí, neplač nad rozliatym mliekom. Pretože všetko sa dá dať do poriadku, no prvým krokom je priznať si, že sme si to spôsobili my sami, a potom hľadať príčiny nie len v tom, prečo sa to stalo (napr. prečo mi stále niekto „vrazí dýku do chrbta“), a taktiež z našej strany pochopiť, prečo sme si do života takúto situáciu priniesli. Môže to byť napríklad dôvodom toho, že nedostatočne milujeme samého seba, nechceme byť zranení, a tak si ľudí držíme od tela,… A čo ďalej? To sa už dočítate zo samotnej knižky.

Napriek tomu, že ma táto kniha od Bärbel najmenej bavila, určite som sa z nej dozvedela množstvo zaujímavých informácií, hlavne čo sa Ho´oponopono týka. Nikdy by som nepovedala, že to je o tom, aby sme prevzali zodpovednosť za všetko, čo sa nám v živote deje, ba čo ma ešte viac zaujalo je, že Bärbel dokázala z tejto techniky vytvoriť tzv. spoločenskú hru pre skupinu priateľov. Táto žena má u mňa naozaj veľký rešpekt. V každom prípade som si aj z tejto knihy zobrala čosi do môjho života, a verím, že to čo najdlhšie budem vedieť uplatňovať.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *