Krása Slovenska

Krása Slovenska

Radi by ste sa dozvedeli viac o Slovensku alebo by ste chceli povedať o Slovensku svojim zahraničným kamarátom? Kniha je písaná v slovenskom, nemeckom, anglickom a francúzskom jazyku, takže by jej mal rozumieť takmer každý. Ide totiž o svetové jazyky, ktorým by sme mali rozumieť.

Táto kniha sa rozdeľuje na niekoľko častí. Kniha je delená podľa krajov. Obsahuje množstvo nádherných miest a popisov, ktoré v tomto okolí môžeme nájsť. Všetky popisy sú písané vo všetkých 4 jazykoch, a tak je kniha vhodná aj ako darček pre zahraničných kamarátov.

Mne osobne sa najviac páči v Nitrianskom kraji najmä Komárno, ktoré má množstvo zaujímavých architektúr a pamiatok, ktoré sa určite oplatí pozrieť. Párkrát som síce v Komárne bola, no nikdy som si nevedomila, akú podstatu má táto architektúra. Po prečítaní tejto knižky mi však Komárno prišlo o veľa zaujímavejšie a lákavejšie najmä pre turistov, ale aj pre mňa. Teda, vždy som videla že je Komárno krásne, no netušila som, že tam je toľko architektúr s veľmi pekným významom.

Osobne som si však zamilovala aj architektúru z iných kútov Slovenska, a určite sa na niektoré z nich budem chcieť po preštudovaní tejto knižky ísť pozrieť.

V knihe taktiež nájdete rôzne architektúry a časti Slovenska, ktoré sú registrované do UNESCO, teda sa ich určite oplatí pozrieť. Nie sú iba nádherné pre Slovákov, no krásne pre celý svet.

Comments are closed.