Krásne fotografie na internete

Krásne fotografie na internete

Aj vy milujete parádne fotografie zvierat, fotky z dovoleniek, prírodu či iné obrázky, ktoré vám môžu vyčarovať úsmev na tvári?

Napríklad také úžasné fotografie kvetov množstvo ľudí používa ako tapetu svojho telefónu či počítača. Iní majú radšej prírodu, zvieratá alebo nejaké jednoduchšie abstraktné obrázky. V každom prípade však nechceme čiernu tapetu, ktorá by vyzerala veľmi pochmúrne.
Ja osobne veľmi rada fotografujem zaujímavé kvety, prírodu či zvieratá, no keď mi nejde spraviť dobrú fotku, niekedy sa inšpirujem fotkami iných a pokúšam sa vytvoriť podobnú fotku alebo aspoň vidím ako sa dá spraviť krásny záber z iného uhľa. Skrátka lákavé fotky. Niekedy najmä pri priblížení alebo pri fotení zvierat však dokonalú fotku nedokážeme dosiahnuť, pretože to funkcia naších telefónov či fotoaparátov nedovoľuje poprípade nevieme ovplyvniť rôzne mimoriadne situácie. Pri zvieratách je to však horšie. Tie nám na fotkách nepostoja, a tak sa nám častokrát môže stať, že nádherná momentka je rozmazaná, poprípade že sú príliš ďaleko na to aby sme ich odfotili, že nerobia to čo chceme atď. A aj keď to nejaký veľký problém nemusí byť, pre nás blogerov, čo sa vám snažíme prinášať aj fotky z nášho života to je niečo katastrofálne. Našťastie však občas môžeme články obohatiť vďaka pekným fotkám, ktoré sú voľne dostupné na internete. Poprípade sa inšpirovať nejakou dovolenkou podľa zaujímavých fotografií.

Výhodou tejto stránky pre blogerov je samotný fakt, že sú fotky tzv. zadarmo, teda nemajú licenčné práva, a tak ich môžete bez problémov dávať do svojich stránok a to bez toho, aby ste boli vystavený nejakej pokute. Ja osobne som doposiaľ práve na takúto prácu používala výhradne pixabay.com, no teraz, keď viem o novej stránke, ktorá funguje na rovnakej báze, som veľmi spokojná.
Táto stránka je totiž zameraná prevažne na fotky a objekty, ktoré sa vyskytujú aj na Slovensku, a tak tu teda nájdeme naozaj primerané fotky aj na naše stránky.

Comments are closed.