Krém na packy

Krém na packy

Už od detstva sme túžili po psíkovi. Jedno z prvých našich slov, ktoré sme sa naučili bol havo. A keď sme sa konečne psíka dočkali, nevedeli sme sa ho nabažiť. Je jedno, koľko máme rokov. Milujeme psy a vždy ich budeme ľúbiť, veď predsa nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepším prijateľom človeka. Sú ako ľudia. Potrebujú lásku, starostlivosť a niektorí by potrebovali tej starostilovsti ešte o čosi viac. Pretože starať sa neznamená dávať mu len jesť a piť, ale aj snažiť sa mu pomôcť s každým jeho problémom.

Náš milovaný pokladík je riadny šinter. Keďže má ešte len 2 roky, neustále sa chce hrať, vystrájať a neustále potrebuje pozornosť. Deň, kedy by sme mu nekopli loptičku u nás asi ani neexistuje. U nás doma hovoríme „za loptičku aj život“, a aj to má samozrejme svoj dôvod. Sarah je neoblomný šialenec a milovník loptičiek. Keď sa hrá s loptičkou, jej nohy idú rýchlejšie ako jej rozum dovolí, a teda nie je nič výnimočné, keď chce zastaviť a uchmatnúť loptičku, jej nohy už brzdia, ale tú rýchlosť neubrzdia. Nasleduje kotúľ po trávniku, dolu kopcom alebo kľudne aj po betóne. Ak však stihne zabrzdiť, pri jej vysokej rýchlosti je to aj tak dosť veľký zaberák na packy. Dokonca sa raz tak vášnivo hrala, že si roztrhla vankúšik a museli sme s ňou utekať na pohotovosť. Ale ako veľký bojovník, prežila to len s dvoma štychmi. Jej šialenosť a láska k loptičke tým však neskončila a preto som sme sa snažili niečo vymyslieť, ako ju buď toto šialené správanie odnaučiť, alebo aspoň vymyslieť nejakú ochranu, nech jej neustále nekrvácajú packy (aj trocha krvi je predsa krv). Keďže je to ešte len dieťa – šteňa, museli sme zvoliť druhý prístup a to nájsť niečo, čo packy ochráni. 

Keďže papučky a ani ponožtičky pre psov nechcela nosiť, vyskúšali sme siahnuť po kréme na psie packy. 

Osobné hodnotenie
Tento krém je z bio nerafinovaného bambuckého masla, takže nemá žiadnu vôňu. Musíte uznať, ak by sme psovi dali ľudský krém, okamžite by ho začal zlizovať minimálne kvôli jeho vôni. 

Krém chráni psíkov pred posypovou soľou, ľadom a pri extrémnom namáhaní. Na Sarinku sa hodí naozaj všetko. Hneď po Vianociach u nás začala tuhá zima, kde ľad a posypová soľ neboli žiadnou vínimkou. A o tom jej extrémnom namáhaní radšej ani nehovorím.
Krém je vhodný na popraskanú kožu ňufáka ale aj paciek. Naše malé zlatíčko má popraskanú kožu na packách stále. Čo sa týka ňufáka, ten má popraskaný iba občas a to cez leto, keď sme často na záhrade. Akonáhle začneme záhradu okopávať, alebo niečo zahrabávať, ako snaživec sa k nám pridá a na jej ňufáku to je vidieť.

Aj keď som tento krém nevyskúšala na ňufák, ak naň pôsobí tak dobre, ako na packy, v takom prípade určite pomáha. 
Čo sa týka paciek, pravidelne sme jej ich natierali. Aj keď si zo začiatku krém zlizovala, časom si na to zvykla. Krém jej po určitej dobe (cca týždni-dvoch) začal pomáhať a labky mala oveľa krajšie a to aj napriek tomu, že jej extrémne namáhanie sa vôbec nezmenilo. Packy jej veľmi pekne regeneroval a odkedy ho používame pravidelne, už jej ani nezvyknú krvácať. Používame ho ale denne, a to aj v prípade, že behá celý deň viac-menej po byte.

V každom prípade jej veľmi pekne pomohol na packy a cez leto ho určite vyskúšame aj na ňufáčik. A ako si môžete všimnúť, tak jej aj veľmi zachutil 😀 Už len keď ho zacíti, tak sa teší lebo si myslí že je na papanie.

Viem, že je to rozmazaná fotka, no strašne rozkošný kukuč tu má 🙂

12 thoughts on “Krém na packy

  1. síce túto masť od myla objednávam od sušienkova ale veru neviem si ju vynachváliť, kdeže tiež mám doma zmätka a však ja mám večný problém, že si labky oblizuje a potom ich má úplne vysušené a na tento problém sa nám veľmi osvedčila 😀 ZuZu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *