Kreslíme si na ponožky

Kreslíme si na ponožky

Ešte pred Vianocami sa na stránke blogerky.cz objavila výzva pre kreatívne duše s tematikou „navrhni svoj vlastný design“, tentokrát sa jednalo o ponožky. A keďže som veľmi kreatívna duša s chuťou maľovať a vymýšľať nové veci, rozhodla som sa, že sa zapojím a vyskúšam svoje šťastie. A na moje prekvapenie si ma stránka vybrala a poslala mi set ponožiek s tým, že som mala vymyslieť nový designový set 3ks ponožiek.

Balíček mi stihol prísť ešte pred Vianocami, a tak som si s touto výzvou spomenula aj na cieľ Vianoc – láska, užívanie si chvíľ v kruhu rodiny, radosť, láskavosť,… A tak som si túto výzvu spojila aj s takou menšou rodinnou aktivitou, maľovanie na ponožky. Každý z nás je originálny, vo svojom srdci nosí niečo iné, a tak každé ponožky boli naozaj originálne a jedinečné.

Jedného krásneho dňa sme si teda všetci sadli k stolu a začali maľovať a vymýšľať nový štýlový design pre ponožky.

Jemné a decentné kvetinky vytvorila moja mamina. Tie vyjadrujú jej decentnú no zároveň romantickú dušu a to, že sa v nej skrýva nádherná žena. Minimálne tak krásna ako je sama kvetinka.


Psíka si nakreslila moja sestra. Je veľkou milovníčkou zvierat a taktiež ich ochrancom. Každý rok sa 2% z dane, ale aj iné materiálne príspevky posielajú do rôznych útulkov aby sme aj našim štvornohým kamarátom spravili radosť. Moja sestra má hlboko v srdci psov, pričom by naozaj každého chcela zahrnúť láskou. Aj práve preto veľmi často nosí tričko, ktoré sa snaží nabádať ľudí k pomoci všetkým psíkom v útulku, a nie len psíkom. A tak, to čo má v srdci nakreslila aj na ponožky. Ponožky boli zároveň inšpirované našim psíkom Sarah, ktorá má hnedú srsť a neustále široký úsmev na tvári.


Môj tatino bol taktiež decentnejší, no zároveň nakreslil to, čo má v srdci. On si zvolil jemnú čierno farbu, a ako si môžete všimnúť, má talent na kreslenie. Bez prekreslenia hneď kreslil na ponožky a toto vytvoril. V jeho prípade ponožky nie sú rovnaké. Ako prvé nakreslil hrad, ktorý má vyjadrovať lásku k nášmu domovu. Pretože nevlastníme iba dom, ale máme domov. Cítime sa tu naozaj pefektne, a tak je to naše veľké nádherné kráľovstvo. Ako druhé nakreslil starobylé hodiny, ktoré mali symbolizovať jeho lásku k histórie a historickým veciam. Už od útleho veku si pamätám, že túžil po takých hodinkách a neustále ich obdivoval. Až sa nám jeden deň podarilo našetriť peniaze a urobiť mu radosť. Hodiny tiež majú symbolizovať čas, ktorý by sme si mali užívať.

A napokon moje ponožky. Určite ste si na mojom blogu mohli všimnúť, že je v mojom srdci, hlboko v mojom srdci láska k Číne. Robím Kung-Fu, Qi Kong, Tai Ji, učím sa po čínsky a taktiež si šetrím peniaze na Čínu. Skrátka, v hĺbky mojej duše sa cítim šťastná, keď vykonávam veci spojené s čínskou históriou a kultúrou. V neposlednom rade verím, že čínske znaky nie sú iba znaky, ale majú svoje posolstvo a každý pohyb štetcom dodáva silu a magickú energiu do toho čo píšeme a čo si želáme, až sa nám to napokon zhmotní.


Nie len kvôli Vianočnej atmosfére, ale aj kvôli tomu, čo je naozaj v živote dôležité som si zvolila 3 symboly. Ako prvý je symbol lásky, ktorý som napísala červenou farbou. Červená farba je totiž farba lásky, vášne, sily, odvahy a v Číne ide o farbu, ktorá symbolizuje šťastie a využíva sa všade tam, kde chceme vyjadriť dôležitosť. Okolo tohto znaku je veľká žiara, nakoľko ak človek cíti lásku vo svojom srdci, dokáže ju posielať a vysielať všade navôkol. Láska nie je iba pocit, ktorý cítime v srdci, no dokážeme ho dať do všetkého, do každej veci čo robíme.


Ako druhé som nakreslila symbol zdravia, ktorý je namaľovaný modrou farbou. Modrá farba je symbolom pohody, oslobodenej mysle a pokoja. Na to, aby sa cítili zdravý musíme pociťovať vyrovnanosť v našom tele. Čím je človek vo väčšej „pohode“, tým sa cíti lepšie a je odolnejší a menej náchylný na choroby.

Ako posledné som si zvolila symbol šťastia. Ten som však napísala už na iné ponožky, nakoľko som k dispozícií mala iba 5 párov, a ja som ich potrebovala 6. Čo sa týka symbolu šťastia, zvolila som si zelenú farbu. Zelenú farbu vidíme všade tam, kde niečo rozkvitá, narastá, žije,… A preto je zelená farba farbou rastu, či už duchovného alebo fyzického. A koho by netešil rast? Zelená farba je tiež farba prospechu, chápania a pomoci druhým. Ide o veľmi pozitívnu farbu, ktorá dodáva šťastie nám alebo ľuďom v našom okolí.

Tieto tri symboly: láska, šťastie a zdravie som si zvolila najmä preto, že si ich prajeme aj na Vianoce. Chceme dať a želať to najlepšie našej rodine a našim blízkym, no samozrejme aj sebe. A to je láska, šťastie a zdravie. Život bez lásky by bol smutný, pochmúrny no predovšetkým osamelý a prázdny. Život bez šťastia by bol zahalený v rúchu černoty a depresie a nakoniec zdravie. Zdravie je všetko, čo máme. Keď ho máme neuvedomujeme si to, no keď ho nemáme nič iné si neželáme. Ide o to, čo potrebujeme a želáme naozaj každému. Ak človek iba raz okúsi, aká je bolesť napr. zlomeniny, nikdy by ju nikomu neželal. Ak pocíti bolesť zubov, nikdy by ju nikomu neželal. Práve tieto tri veci sú tie, ktoré by som chcela zaželať naozaj každému. Pretože ten, čo je zdravý má všetko na to, aby mohol rásť. Ak človek pociťuje lásku a túto lásku vysiela okolo seba, dáva niečo jedinečné naozaj každému. Niekedy aj jedno milé slovo dokáže dodať silu človeku, ktorý bol v depresií. Dokáže zmeniť myslenie, správanie ale aj všetko navôkol nás. A nakoniec šťastie. Človek, ktorý má zdravie a lásku je šťastným, ktoré môže rozdávať. A to želám naozaj každému. Nie však iba cez tento Vianočný čas ale aby vás láska, šťastie a zdravie sprevádzalo celým vašim životom.

Comments are closed.