Krížom krážom

Krížom krážom

Určite ste si už na mojom blogu všimli, že v poslednej dobe mám toho naozaj veľa. Prvoradá je samozrejme škola, no nakoľko snívam a svoje sny si chcem uspokojiť, moja túžba je ísť do Číny. A možno tam ísť aj pracovať. Čo sa však týka Číny, predsa len musím nazbierať niekde prax + potrebujem peniaze na letenku, čo znamená, že som musela začať pracovať. A to rovno ako učiteľka. Pôvodne som chcela robiť iba učiteľku angličtiny, no napokon sa mi k tomu pridalo aj učenie matematiky občas slovenčiny a napokon vyučovanie Slovenčiny pre zahraničných.
A práve preto by som Vám chcela predstaviť jednu knihu – respektíve cvičebnicu, ktorá ma nesmierne zaujala. Táto cvičebnica je totiž zostavená tak, že sa z nej nádherne a pohodlne dá naučiť slovenský jazyk.

Ako prvé sú tu základné veci ako Dobrý deň, Ja som,… Ide teda o úplne iné veci ako doteraz. Napríklad sme sa učili angličtinu, a toľko časov sme sa učili, že ich v realite ani nevieme. Táto kniha je však usporiadaná tak, aby sa z nej človek učil prevažne tie podstatné veci. Samozrejme, sú tu veci aj ako strecha a časti domu, no v konečnom dôsledku je to skôr založené na reálnej použiteľnosti ako na nejakom zvyšovaní slovnej zásoby.
Pôvodne som s mojimi študentami začala iba s prezentáciami, no keď som si všimla, aká je kniha a cvičebnica Krížom Krážom praktická, rozhodla som sa, že bude lepšie zakúpiť si učebnicu a človeka učiť na tomto. A samozrejme, ja som tam preto, aby som ich učila, opravovala, pomáhala im.

Čo sa týka učebnice, tá je na môj vkus dosť drahá, no obsahuje aj CD, ktoré je pre zahraničných študentov super, najmä v prípade, že sa chcú učiť sami. Nakoľko mňa však majú moji žiaci stále po ruke, rozhodla som sa, že zatiaľ nám postačí táto učebnica a keď tak, neskôr si zakúpime aj knihu. Navyše, kniha z úrovne A1 sa veľmi ťažko zháňa, takže je to prakticky nemožné.
Čo si vy myslíte o takýchto knihách? Predpokladali ste, že sa na Slovenskom trhu nachádza aj niečo použiteľné pre našich zahraničných kamarátov mimo slovníkov?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *