Kryštálový minerány dezodorant

Kryštálový minerány dezodorant

Väčšina z nás je zvyknutá na dezodoranty s vôňou, no počuli ste už o kryštálovom minerálnom dezodorante?

Ide o trocha iný princíp, než na to na čo sme zvyknutí. Najprv treba dezodorant resp. jeho kameň namočiť a následne si potrieť čisté podpazušie. Minerálny dezodorant následne na pokožke vytvorí alkalické prostredie, ktoré zabraňuje množeniu baktérií.

Tento dezodorant môžete použiť pri potení nôh i podpazušia, kedy napomáha k zabráneniu množenia baktérií, a tým i zápachu. A taktiež i ako prvý pomocník pri poštípaní hmyzom, kedy zastavuje svrbenie a podráždenie pokožky. Ba dokonca ho môžete použiť i ako prvú pomoc pri holení na krvácajúce mieste.

Ja osobne ho používam najmä na podpazušie. Tento minerálny dezodorant som si zvolila preto, pretože som počula, že sa míňa oveľa pomalšie ako iné dezodoranty, čo sa mi potvrdilo. Používam ho už takmer mesiac, zvyčajne 2-3krát za deň, a ešte stále som si nevšimla, že by mi z neho čo i len ubudlo. Predtým, keď som používala iné dezodoranty, najmä tie v spreji, tak sa veľmi rýchlo míňali, a to najmä teraz cez leto.

Čo sa týka vôni, nakoľko veľmi rada aj cez leto používam rôzne toaletné vody (v lete nie je vhodné používať parfémy), myslím si, že nemiešať rôzne vône (dezodorant + toaletná voda), je vhodnejšie, a tak ma potešilo, že je bez vône.

Čo sa týka jeho účinkov, ako som už spomínala, pravidelne ho používam pod pazuchy a nepociťujem, že by som zapáchala. Ako určite viete, väčšina chemických dezodorantov s vôňami funguje tak, že prekryje zápach vôňou, no tento minerálny dezodorant neprekrýva zápach, no už v zárodku mu nedovolí, aby sa začínal zápach tvoriť. Teda, som naozaj veľmi spokojná.

Čo sa týka aplikácie, chvíľku mi trvalo, kým som si zvykla na to, že si dezodorant najskôr musím namočiť do vody, no po pár dňoch som si na to zvykla. (Puzdro je na šróbovanie)

Ja osobne mám tento dezodorant oveľa radšej než klasické dezodoranty, podľa toho čo vidím môžem povedať, že určite vydrží dlhšie, ako klasické dezodoranty. Zároveň si bez strachu môžem zvoliť akúkoľvek vôňu mojej toaletnej vody. Nakoľko je dezodorant bez vône, nie je to problém. A čo je najlepšie, naozaj zabraňuje tvorbe zápachu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *