Látkové odličovacie tampóny

Látkové odličovacie tampóny

Stretli ste sa už s látkovými odličovacími tampónmi? Síce sú cenovo o čosi drahšie než tie vatové, no šetria životné prostredie. Navyše sú pratelné, a teda je to z dlhodobého hľadiska veľmi dobrá investícia. Hoci jednorazovo zaplatíte viac, no v priebehu niekoľkých mesiacov sa vám cena vráti. Cena 3 kusov odličovacích tampónov sa pohybuje okolo 6€, teda jeden kus stojí 2€. Ako určite viete, cena vatových odličovacích tampónov sa pohybuje okolo 1,50€ za 100ks.

Čo sa týka odličovania pleti ale aj odličovania make-upu, takmer vždy som potrebovala minimálne 2-3 vatové tampóny, aby som sa dokázala odlíčiť. Látkové odličovacie tampóny sú však o čosi väčšie, a tak mi postačí iba jeden na to, aby som sa odlíčila. Pri tomto porovnaní sa dá povedať, že už po mesiaci a pol čistenia a odličovania pleti sa náklady vrátia. K pokožke sú navyše veľmi hebké a jemné.

Garnier odličovacie tampóny

Čo sa týka pratia, vyzerá to zložito, no nie je to tak. Prvý krát, čo som prala tieto látkové odličovacie tampóny som ich hodila do pračky a vyprala. Predtým som však tieto odličovacie tampóny nepredprala. Na moje nemilé prekvapenie sa tampóny vôbec nevyprali. Na druhý krát som ich vyskúšala hneď po použití preprať v ruke. Teda, použila som čistiaci prostriedok (no neskôr som zistila, že stačí použiť i obyčajné mydlo, sprchový gél, jar alebo čokoľvek iné) a následne som hubku troška drhla v rukách. Za minútu bol všetok make-up z tampóna odstránený. Dokonca bol taký čistý, že ho nebolo treba oprať v práčke. Nakoľko jedna strana tampónu je ružová a druhá biela, skúšala som použiť na odlíčenie i tú bielu stranu, či sa vyčistí. I táto strana sa veľmi ľahko a rýchlo vyčistila, a na tampónoch neostávali škvrny. Je však pravda, že bielu stranu treba čistiť o pol minúty až minútu dlhšie, aby sa vyčistila do biela.

látkové odličovacie tampóny

Schnutie tohto látkového odličovacieho tampóna však trvá trocha dlhšie. V tomto lete to trvá cca 1 deň, no cez zimu to môže trvať i dlhšie. Aj práve preto oceňujem, že balenie obsahuje až 3 látkové odličovacie tampóny. Takto sa nemusím trápiť, či stihne uschnúť alebo nie. Verím, že vďaka týmto tampónom pohodlne a rýchlo odlíčite i vodeodolný make-up.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *