Leto v Tatrách

Leto v Tatrách

Milujem leto a slnečné obdobie. Dokonca by som povedala, že patrí k najkrajšiemu obdobiu roka. Nie len že sa nemusíme učiť a mám voľno od práce, zároveň si môžem užiť aj leto plné zábavy a dovoleniek. A keďže sú moji rodičia zaľúbenci do slovenskej krásy, každý rok sa vydáme do Tatier. A tak tomu bolo aj teraz.
Veľkou výhodou auta a Tatier je práve tá, že si môžeme užiť všetko, čo chceme. Práve tak stihneme množstvo atrakcií – tých čo sú bližšie aj tých čo sú ďalej. Tento rok sme napríklad išli aj do Liptovského Mikuláša, kde sú dve naozaj zaujímavé „atrakcie“ pre veľkých aj malých, ktoré sú zároveň vedľa seba.
Prvou je Kontaktná Zoo, pričom cena vstupenky je 7€ (v prípade, že si kúpite vstupenku spolu s motýliou záhradou –  ktorá je hneď vedľa, zaplatíte akciovú cenu 12€, inak stojí Kontaktná ZOO 7€ a motýlia záhrada 7€). V kontaktnej ZOO uvidíte množstvo zvierat, pričom k väčšine z nich dostanete aj mini prednášku. Nájdete tu zvieratká ako mýval, papagáj Ara, ďalšie druhy papagájov, opice, pelikány, ťava, lama, levy, kozy, ovce, kone, a veľa veľa ďalšieho. Ako to už samotný názov hovorí, niektoré zo zvierat je možné aj pohladkať. K zvieratkam na hladkanie patria napríklad levy, kone, ťavy, lamy, pelikány, vtáky, medveďe. A ako si môžete všimnúť pri mojej fotke, aj ja som si takého medvedíka pohladkala 🙂

Druhou je Tatrapolis. Tatrapolis ponúka množstvo zaujímavých atrakcií na jednom mieste. Ide napríklad o anjelsky kostolík, miniatúry slávnych architektúr, autodrom, mini posilňovňa, relaxačná miestnosť, jazda vo vláčiku, streľnica (z praku) či pád s loďkou do vody. A toto všetko je v cene jednej vstupenky. Vstupenka stojí cca 7€, pričom všetky tieto atrakcie sú v cene. Osobne sme tam strávili hodinu, a naozaj sme si to užili.

Treba však dodať, že by ste si pri túrach a výletoch mali dbať na pohodlie a praktickosť. Ja som si práve preto zvolila:
Nohavice – Bonprix
Tričko (červené) – s.Oliver
Tričko (kvetinové) – New Yorker
Botasky – Exisport
 

Comments are closed.