Mačkovtáky

Mačkovtáky

Kniha Mačkovtáky je určená pre deti v školskom veku, ktorá obsahuje množstvo zaujímavých príbehov o zvieratkách. Vďaka tejto knihe môžu naše deti nie len potešiť dieťa veľmi milým príbehom, no zároveň ich naučiť, aby sa šetrne správali k prírode, a samozrejme aby boli milé k zvieratkám.

V tejto knihe nájdeme množstvo malých príbehov o zvieratkách, pričom veľa z nich sú reálne príbehy autorky a jej rodiny. Niektoré sú samozrejme vytvorené na základe autorkinej fantázie, no fakty o zvieratkách sú reálne a pravdivé.  Pri čítaní tejto knihy natrafíte napríklad na kocúra Macka, ktorý bol naozaj nájdený na ulici, a z ktorého napokon vyrástol nádherný, silný a veľký kocúrik.

Táto kniha je doplnená veľmi realistickými kresbami zvieratiek, vďaka čomu sa deti budú mať možnosť naučiť ako reálne vyzerajú tieto zvieratká.

Veľmi sa mi páči táto kniha, nakoľko sa v nej vyskytuje hneď niekoľko postáv – celá rodina, pričom na základe príbehov popisuje deťom, ako by sa mali správať k zvieratkám. Mimo toho im taktiež ukazuje, čo znamená mať dom plný lásky. A tak si myslím, že je táto kniha naozaj nie len nádherná, no zároveň veľmi roztomilá a pre deti poučná.

Musím povedať, že toto bola prvá detská kniha, ktorá bola založená na eko výchove, ktorú som čítala. Nevedela som presne, čo od nej čakať. A tak som radšej neočakávala nič. V konečnom dôsledku ma však naozaj veľmi potešila. Nečakala som, že jedna detská kniha môže byť taká poučná, a zároveň zaujímavá. Ba dokonca som sa z nej aj ja sama dozvedela niekoľko zaujímavých informácií, ktoré som doposiaľ nevedela.

A čo teda znamená eko výchova, a čo od tejto knihy vlastne čakať? Ako som už viackrát spomínala, táto kniha pomôže deťom pochopiť, ako by sa mali správať k zvieratkám. Aj vďaka tejto knihe budeme v dieťati už od detstva budovať určitú lásku k prírode. A preto ide o eko knihu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *