Malá kuchyňa už nie je problémom

Malá kuchyňa už nie je problémom

Aj vy patríte k tým „šťastlivcom“, čo majú malú kuchyňu a pri varení im tento malý priestor robí veľké problémy? Nezúfajte. Vždy sa totiž dá nájsť nejaké logické riešenie, ktoré vám v tomto probléme môže pomôcť. Ja som napríklad toto riešenie našla v krytoch na sporák. Mimo estetickej funkcie sú totiž výnimočné aj niečím iným.

Na týchto indukčných doskách sa totiž dá i krájať. Sú totiž vyrobené z tvrdeného skla, a tak sú odolné voči poškrabaniu. Ja osobne som si túto kuchynskú pomôcku zamilovala, keďže mi šetrí naozaj veľmi veľa priestoru, a teda sa už konečne môžem v kuchyni pohybovať, a predovšetkým v nej robiť veľa chutných pokrmov, a to bez rozmýšľania ako všetko zorganizujem, aby som sa do kuchyne vôbec ešte zmestila.

Čo sa týka týchto indukčných dosiek, je samozrejmé, že pokiaľ ich používate aj na krájanie, treba ich pravidelne ošetrovať. A aj keď to možno vyzerá komplikovane, ich umývanie je veľmi jednoduché. Stačí ich dať do drezu, a dôkladne umyť špongiou a nejakým čistiacim prostriedkom. Navyše sama o sebe je táto doska vyrobená tak, aby bola hygienická a bola bez zápachu.

Čo sa týka vzhľadu, na trhu je veľké množstvo rozličných výzorov. Ja som však zvolila tú, ktorá je môjmu srdcu najbližšia. Nakoľko sa u nás doma pije káva prakticky denne, rozhodla som sa zvoliť si motív, ktorý sa bude každému páčiť – kávový. Na trhu bolo naozaj veľké množstvo rozličných obrázkov, no nakoľko som ja uvažovala nad tým tak, aby bol kryt pekný i  v prípade, že ho mám iba na časti sporáka, no zároveň aby sa páčil každému, myslím si, že som si vybrala dobre. Túto sklenenú dosku na krájanie som si zamilovala.

Čo na to poviete? Aký kryt by ste si vybrali vy a aký by sa hodil do vašej kuchyne?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *