Mary Kay – Wish

Mary Kay – Wish

Mary Kay – Wish. Táto elegantná Ovocno-kvetinová vôňa ma nadchla svojou myšlienkou. Bola inšpirovaná a vyrobená pre ženy, ktoré sa neboja plniť si svoje sny a neprestajne si za nimi stoja. Neboja sa vykročiť sa správnou nohou z postele a ísť po ceste, ktorú ešte nikto neobjavil. Mary Kay sa v tomto prípade naozaj vytiahol.
A presne taká som aj ja. Idem si za svojim a nebojím sa riskovať. Snažím sa dosiahnuť to, čo ma robí šťastnou, a teda mám momentálne v hlave Čínštinu. Aj keď je to jazyk, na ktorom si človek zaručene vyláme jazyk – ak sa vôbec naučí čítať samotné znaky,… Kto sa chce naučiť čínske znaky, musí si uvedomiť, že ide o jazyk, ktorý by bol akoby spojený z dvoch jazykov. Prvý je písmo a druhý je ústny prejav. A poviem vám, vôbec to nie je jednoduché. Navyše, samotný ústny prejav je skomplikovaný tónmi, ktoré ak človek zle prečíta automaticky vysloví iné slovo. Ja síce poznám cca 200 slov, no stále mi tóny robia mimoriadny problém. Navyše, nateraz som si zaumienila dosiahnuť HSK1 – niečo ako úroveň A1 z Angličtiny, teda sa musím učiť a učiť. No i napriek tomu, že sa to dá na prvý pohľad nemožné sa nevzdávam a tvrdo na sebe makám. 🙂 A čo sa týka môjho zápočtu z Čínštiny? Bude ústna a písomná. Takže sa máme na čo tešiť 🙂 Aktuálne som sa napríklad pripravovala na ústnu skúšku – predstavenie sa. Oficiálne by sme mali povedať 5 viet, ale zdá sa mi to byť málo, takže som si k tomu pripojila ďalších cca 10 viet, a na kontrolu som všetko povedala mojim kamarátom v Číne. A ich odpoveď ma veľmi potešila. Niektorí mi povedali, že mi rozumejú úplne všetko, iní boli užasnutý mojim prízvukom, že sa mi podstatne zlepšil a niektorí, ktorí sú v Číne ešte len krátko mi povedali: Oh, ja sa viem porozprávať po Čínsky, ale na tvoj prízvuk nemám. Takže som veľmi potešená.

P.S. Určite viete, že vám cez Vianočné prázdniny učitelia nedávajú domáce úlohy. Pri Čínštine, aj keď je to nepovinný predmet to tak však nie je. Takže, moje sviatky budú mimo prípravy na skúšky spojené s písaním domácich úloh. Tentokrát si pre nás učiteľ pripravil najmä písanie čínskych znakov.
 
Ak sa pýtate, ako na mňa pôsobí samotná vôňa, príde mi veľmi „ženská“, je sladká, no nie tak detsky sladká ale tak vyspelo. Takúto vôňu si viem predstaviť najmä na úspešných ženách. A aké tóny obsahuje táto vôňa?

  • Horné tóny: jablko Granny Smith, brazílsky pomarančový olej, biely ananás, kandizované okvetné lístky
  • Stredné tóny: ľalia, pivonka, mučenka, svieže tóny ozónu
  • Spodné tóny: trstinový cukor, teplé tóny ambry, zmyselné pižmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *