Môj čierny bojovník proti suchej pokožke

Môj čierny bojovník proti suchej pokožke

Aj vás niekedy lákalo vyskúšať africké kozmetické produkty? Už dlhšie som chcela vyskúšať nejaký africký produkt, no doposiaľ som buď siahla po niečom inom alebo som si to na poslednú chvíľku rozmyslela. Tentokrát som sa však konečne k samotnému produktu dostala a to v podobe tekutého afrického čierneho mydla.

Toto africké mydlo obsahuje bambucké maslo, ktoré je vhodné tak na vlasy ako aj pokožku rúk či tela. 

Má veľmi jemnú vôňu, ktorú neviem k ničomu prirovnať. Čo sa týka konzistencie, veľmi dobre pení a tak si dovolím povedať, že sa veľmi dobre a ľahko aplikuje aj na vlasy. Za veľkú výhodu považujem najmä to, že je vhodné aj pre citlivú pokožku. 

Osobne toto mydlo používam najradšej na ruky, nakoľko ich mám veľmi suché a často mi aj praskajú. Dosť často to záleží tak od počasia, ako aj produktu ktorý práve používam. Keď som siahla po tomto mydle, pár dní som mala stále škaredé ruky no výrazne sa to zmiernilo. Popraskaniny postupne mizli a pokožka sa začala zjemňovať. Trvalo to niekoľko dní, kým sa moje ruky dali dokopy. Asi po týždni (týždni a pol) bola moja pokožka plne hydratovaná. Čakala som, či sa mi stav zhorší, keď obmedzím používanie mydla (nakoľko som ho používala najmä ako mydlo na ruky), no nestalo sa tak. Aj po obmedzení zostala moja pokožka krásna.

Čo sa týka vlasov, použila som toto tekuté mydlo aj na ne, ale iba pár krát. Aj v tejto oblasti mi vyhovovalo, no snažila som sa ho šetriť na ruky. 🙂 Z vlasov sa dalo veľmi dobre a pohodlne zmyť a to hneď na prvýkrát. Po zobudení som mala veľmi jemné vlasy, ktoré mi neelektrizovali. Ako bonus boli lesk, ktorý mojim vlasom dodal. 

Mydlo sa dá použiť aj na tvár. Je perfektný ako prevencia proti ekzémom či akné. Na pleť som ho použila iba keď sa mi na tvári objavilo akné (ach tá čokoláda). Myslela som si, že odstránenie bude trvať týždeň až týždeň a pol ako to u mňa býva. Na moje prekvapenie mi urýchlil hojenie až o 2 dni (po 5 dňoch mi akné zmizlo) a aj napriek tomuto problému som nemala začervenanú pleť. 

A ak vás zaujíma, kde sa dá tento bojovník proti suchej pokožke zohnať, nájdete ho na stránke bionatural.sk

16 thoughts on “Môj čierny bojovník proti suchej pokožke

  1. Ešte som nepočula o tomto výrobku ani o tejto kozmetike avšak vyzerá zaujímavo. Design sa milľúbi. Ale keď ja mam práve problém s mastnou pleťou. Jedine ruky mám furt suché. No na škaredé akné či čo to mám po ksichte by možno pomohlo.

    1. V popise som čítala, že je vhodný aj na vlasy. Osobne som si dávala poriadny pozor na to, aké množstvo použijem a nemala som s tým problém. Nepoužívala som ho na vlasy však nejak extra veľmi, takže to neviem dokonale posúdiť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *