Môj malý velký hojivý zázrak

Môj malý velký hojivý zázrak

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste sa spálili, popálili alebo vás poštípal komár. Mne osobne sa to stáva veľmi často. Dá sa povedať, že som expert na takéto nepríjemnosti a tak som si povedala, že je s tým už koniec. A aj keď moje samotné slovo nepomôže (keď si ma raz komár vyhliadne, tak mám smolu), tak si môžem aspoň trocha pomôcť k jeho dodržaniu.

Ako môjho pomocníka som si zvolila hojivý gél s Aloe Vera. Túto rastlinu pozná už asi každý. Medzi bylinkármi je veľmi obľúbeným liekom na rôzne kožné ale aj chvíľkové problémy a niektorí ju dokonca pestujú vo vlastných bytoch, či si z nej vyrábajú čaje. Aloe Vera dokáže regenrovať poškodené tkanivo a opraviť poškodené bunky. Nie je to však jediná látka, ktorú táto fľaštička obsahuje. Obsahuje tiež levanduľu, ktorá má antibakteriálne účinky a je vhodná na liečenie kožných poranení, ale aj oregánový olej ktorý je úžitočný v boji proti plesniam a zápalom. Zároveň je aj veľmi silným antioxidantim.

Ak vás však zaujíma celkové zloženie tohto gélu: ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE – GLYCERIN – XANTHAN GUM – BENZYL ALCOHOL – DEHYDRO ACETIC ACID – SORBIC ACID AND BENZONIC ACID – LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLOWER OIL – OCIMUM BASILICUM HERB OIL – ORIGANUM VULGARE OIL

Gél je vhodný na menšie rany, porezania, odreniny, popáleniny malého rozsahu, kútiky, akné, štípance, kurie oká, kožné a nechtové plesne, opary, afty ale aj na hydratáciu a omladenie pleti. Jeho využitie je naozaj široké, no u mňa sa uplatnil najmä na menšie rany, drobné popáleniny a samozrejme štípance.

Určite to poznáte. Chcete si spraviť nejaký veľmi chutný obed alebo ste práve dostali chuť na nejaký koláč. Povyberáte si teda všetky suroviny a začnete čistiť, šúpať a krájať. Napriek tomu, že si chránite svoju kuchynskú dosku pred porezaním, vaše prsty nie sú až tak chránené a tak sa nechtiac porežete. Aj keď to nie je niečo, z čoho by ste umreli, dosť to štípe alebo krváca a tak vám táto rana robí trocha problém pri varení. A to najmä v prípade, ak sa potrebujete ešte chytať štipľavých vecí či nakrájať cibuľu. Veľakrát sa mi však stane, že pri samotnom umývaní noža sa porežem a potom sa mi už ťažko doumýva riad. Aj keď máme umývačku, niekedy sa človek tomu umývaniu riadu nevyhne a to najmä, ak potrebuje niečo, čo je práve v umývačke a od zapnutia ho delí ešte tucet riadov. Človek už trocha vyjde z umývania riadov a tak sa mu veľmi ľahko stane, že sa poreže (a to najmä pri mojej šikovnosti). A to nehovorím o pečení, kedy sa pravidelne dokážem popáliť. V takomto prípade siahnem po hojivom gély, ktorý mi pomerne rýchlo pomôže. 

Čo sa týka štípancov, opäť prichádza obdobie, kedy nám komáre znepríjemňujú život. Horšie to však je, keď sa niekde skryje v byte a potom sa budím celá doštípaná. Aj keď som ešte v takom rozsahu neni doštípaná, ako je to cez leto, už sa mi na tele objavuje zopár štípancov. A aj keď mi gél nepomáha proti svrbeniu, určite mi pomáha pri samotnom hojení, pretože mi štípanec zmizne už po 3-4 dni (samozrejme, ak si štípanec neškriabem). 

Toto balenie som si veľmi obľúbila. Je veľké, veľmi ľahko sa otvára, má perfektnú cenu a čo je najlepšie, je multifunkčný. Veľmi ľahko sa rozotiera a čo viac, má veľmi jemnú sviežu vôňu.

12 thoughts on “Môj malý velký hojivý zázrak

  1. Ja na štípance používam klinčeky v alpe namočené, a na popáleniny hojivý zázrak z Oriflame. Ale tiež sme mali nejaký sprej z aloe vera pre deti, lebo neštípal na ranky, a veľmi si ich pochvaľovali. Mám aj priamo aloe veru, kde šťavu si dávam do vyrážok. Ale aj tento vyzerá zaujímavo :-).

    1. Osobne som na popáleniny taktiež používala hojivý zázrak, no nejak mi prekážal ten mastný filter. Preto som ho začala používať skôr na pery alebo na popraskanú kožu. Čo sa týka Aloe Veri, nikdy som ju nepestovala ale musí to byť super, vyrobiť si liečivo sama 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *