Môj Mikuláš bez cukru

Môj Mikuláš bez cukru

Ani sa to nezdá, no už sú to 3 mesiace čo nejem sladké a sladkosti. A keďže prišlo obdobie Mikuláša a Vianoc, veľa ľudí sa pozastavuje nad tým, čo jem alebo čo som vlastne dostala na Mikuláša.

Určite viete, že existujú sladkosti i slané pokrmy ktoré môžem konzumovať aj ja. Napriek tomu, že som vyradila zo svojho jedálnička med, cukor a iné jeho napodobeniny. V prírodnom a nespracovanom stave (ovocie atď) ho však konzumujem. To je aj dôvod, že dokážem nájsť niekoľko pokrmov, ktoré síce možno nie sú zdravé ale môžem ich konzumovať aj ja. A samozrejme aj zdravé mňamky, ktoré sa nachádzajú aj v mojom balíčku. Čo som teda dostala?

Medzi tie zdravšie pokrmy a sladkosti bez cukru patria najmä RAW tyčinky, no konzumujem v podstate všetko tzv. SUGAR FRRR alebo NO ADDED SUGAR  . Teda tieto tyčinky majú určitý obsah cukru, no nie je tam umelo pridávaný. Na druhej strane si ešte stále dávam pozor na to, či neobsahujú Aspartam alebo cukor a preto si zloženie pozorne čítam.

K slaným o nezdravý pokrmom patria solené chipsy a veľa ďalšieho.

A samozrejme nemôžem zabudnúť na oriešky, ovocie a jadierka, ktoré taktiež môžem.

A aby som nezabudla, môj kamarát ma na Mikuláša potešil RAW tyčinkami a roztomilým snehuliačikom, ktorému som dala čínske chlapčenské meno Wei, čo znamená impozantná myseľ. Okamžite si našiel náš Wei miesto na Xbox poličke, kde mi robí príjemnú vianočnú atmosféru 🙂

18 thoughts on “Môj Mikuláš bez cukru

  1. Raw tyčinky sú super to miluje aj moje dieťa :-). Musím síce priznať že ja si občas doprajem nejaký pamlsok s trochou cukru. Idú Vianoce určite si dam linecke a medovnicky. No idem sa pustiť aj do pečenia zdtavsich vwriant kolacikov. No priznam že davam med alebo javorovy sirup. Nie veľa za lyžicu ale dávam. Sama som zvedavácčo mi vyjde ale určite sa s tým pochválím 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *