Môj najlepší relax

Môj najlepší relax

Určite ste si všimli, že veľmi rada čítam. No viete si predstaviť, ako vyzerá ideálne miesto pre vášnivého čitateľa? Možno si niekto z vás myslí, že milovníkom kníh stačí obyčajná kniha na to, aby bol spokojný. No nie je to tak. Vášnivý čitateľ tiež potrebuje nejaké to svoje čarovné miesto, kde sa môže v pokoji preniesť do ríše snov, poprípade sa zamýšľať nad myšlienkami, ktoré boli v knihe práve uvedené (to sa týka najmä motivačnej literatúry).

https://lepsiden.sk/vtipy-o-knihach-kreslene/

K príjemnému čítaniu prospieva všeobecná estetika prostredia, čo môže byť napríklad farba stien, nábytku ale aj ich vzájomné ovplyvňovanie sa, a či sú v estetickom súlade.

Ja osobne nie som veľmi náročná, na prostredie v ktorom by som najradšej čítala. Potrebujem iba pohodlné kreslo, peknú knižnicu a nejakú rastlinku vedľa mňa, aby som mala pocit, že aj keď som vo vnútri, stále som spojená s prírodou.

Čo sa týka kresla, už od malička som milovala hojdacie kreslo, a tak je aj takým mojim tajným snom, kúpiť si také do mojej čítacej miestnosti. Nakoľko milujem bielu farbu, ktorá vo mne evokuje farbu čistoty tela i duše, zvolila by som práve tú. Kreslo, ktoré som si vybrala je kombináciou dreva a látky, takže utužuje môj pocit, že som spätá s prírodou.

Čo sa týka knižnice, tú by som chcela mať zaujímavého tvaru a štýlu, no zároveň takú, ktorá by sa farebne hodila k môjmu hojdaciemu kreslu. Tu ma oslovila knižnica s názvom Dublin, ktorá je netradične rozložená, čo mi príde veľmi zaujímavé, a hlavne praktické, keďže mám knihy s rôznou tematikou.

V závere ešte nejakú rastlinku, a už to bude úplne dokonalé. Pre tých, čo nemajú radi živé kvety, môže byť vhodnou alternatívou práve ten umelý.

A ako by v realite mohla vyzerať moja izba, respektíve môj čitateľský kútik? Pokojne aj takto. Je to skromné, útulné a predovšetkým tento kút obsahuje všetko, čo ma robí šťastnou. Navyše, žltá stena v kombinácií s bielym nábytkom vyzerá útulne.

https://lepsiden.sk/vtipy-o-knihach-kreslene/

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *