Môj prvý nákup na naturlove.sk

Môj prvý nákup na naturlove.sk

Len prednedávnom mi prišiel balíček zo stránky naturlove.sk. Balíček bol dôkladne zabalený a v balíčku sa nachádzali aj voňavé kvetinové sušené lupene pre spríjemnenie pocitu z rozbaľovania.
V balíčku sa nachádzala aromalampa s aroma olejmi, konkrétne Eukalyptus, Citrónová tráva a Levanduľa. Čo sa týka aromalampy, je malá, naozaj skladná a veľmi milá. Strašne sa mi na nej páči tvar srdiečka so slovom „home“. Nakoľko aj takáto aromalampa môže spríjemniť domov.

Ako sa teda aromalampa používa? Stačí do nádobky – hore naliať vodu a do nej pár kvapiek vonného olejčeka. Ďalej do otvoru dole treba dať sviečku a zapáliť. Vôňa sa v dôsledku zahriatej vody bude rozptylovať v prostredí. Nakoľko však ide o veľmi malú nádobku na vodu, treba neustále kontrolovať, či je v nej dostatok vody. Ja ju kontrolujem každú pol hodinku.

Čo sa týka aromaolejov, každý je vhodný na niečo iné, a samozrejme má aj inú vôňu. Napríklad taký Eukalyptus prečisťuje dýchacie cesty a používa sa aj v prípade, že ste nachladnutý. Levanduľa má relaxačné účinky a taktiež sa používa na odpudenie komárov a hmyzu. V neposlednom rade citrónová tráva je vhodná na odbúranie stresu a zlepšuje náladu – rovnako ako všetky citrusové vône.
Ďalej som sa tešila z kondicionéru na vlasy, ktorý obsahuje olivový vosk, nechtík i pomarančový kvet. Vlasy veľmi dobre vyživuje, dodáva im hebkosť, lesk a veľmi dobre sa po použití rozčesávajú. Kondicionéru stačí použiť iba troška, a už jeho účinky budete vidieť. Vlasy sú pri pravidelnom používaní lesklejšie. Osobne mám tento kondicionér veľmi rada a taktiež sa mi páči, že je tento obal kondicionéru možné použiť aj po spotrebovaní. Ako si môžete všimnúť, kelímok je uzatváraný a má krásnu zelenú farbu, ja osobne ho určite použijem na šperky 🙂


Športovcovi sa vždy zíde gél na svaly a kĺby. Gél upokojuje podráždené a unavené či ubolené svaly a kĺby a dodáva im pocit úľavý. Gél je zľahka hrejivý, pričom silnými liečivami sú esenciálne oleja z eukalyptu, rozmarínu a škorice. Gél je perfektný po športe 🙂 Ja ho používam najmä na môj boľavý členok (kedysi som mala mikrofraktúru členka + roztrhnutú šľachu) s tým, že s ňou mám ešte stále problémy, a pri väčšej fyzickej námahe ako je napríklad šport ma členok stále bolí. Po nakrémovaní však bolesť postupne ustupuje.


Ako posledným kúskom v mojom balíčku bol kokosový olej. Kokosový olej má všemožné využitie, pričom sa dá použiť na vlasy, hydratačný krém na telo i tvár, ochrana pred slnkom, hojí popáleniny. Kokosový olej sa tiež používa pri potravinárstve, no dá sa použiť aj na psie packy. Ja osobne používam kokosový olej na psie packy po namáhavom dni. Výhodou kokosového oleja je, že sa využíva aj v potravinárstve – takže ak si pes olíže packu, nič sa nedeje. A zároveň ošetruje popraskanú a suchú či namáhanú pokožku, takže sa jej packy krásne zvláčnia. Kokosový olej tiež využívam na vyčistenie pleti, takže ho požívam tak 2 v 1. 🙂 Aj pre človeka aj pre ľudí. V tomto prípade sa mi páči, že sa dá kokosový olej pohodlne nadávkovať, nakoľko stačí iba pár kvapiek na ošetrenie pleti i psie packy. Takto sa ním aspoň neplýtva, čo je super.

Comments are closed.