Moje prvé znaky

Moje prvé znaky

Konečne sme sa v škole učili kresliť čínske znaky, čo však nie je také jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá. Nie len že je určitý postup, ako tieto znaky písať, no zároveň musia mať určitú dĺžku i hrúbku, čo je nesmierne ťažké vytvoriť pri štetci. Dá sa povedať, že musí mať človek totálny cit v ruke, aby dokázal identifikovať správnu hrúbku.

Dokonca aj štýl písania je iný. Obvykle držíte pero či štetec naklonený, no tentokrát musí byť absolútne vzpriamený, takže je to veľmi neprirodzené. Čo sa týka držania štetca v ruke, aj to je úplne odlišné a sú na to určité princípy.

Zatiaľ sme však kreslili iba základné pohyby štetcom a potom číslo 1,2 a 3, nakoľko sú to len základné ťahy štetcom. A aj keď mi to veľmi nešlo, bolo to naozaj niečo úžasné a nezvyčajné.

V každom prípade je to úžasný relax a veľmi sa mi to páči. Už teraz sa teším na deň, kedy si budem vedieť nakresliť čínsky znak tak, ako pravý Číňania 🙂

8 thoughts on “Moje prvé znaky

  1. Ono to vôbec nevyzerá jednoducho. A to som ani netušila, že ešte aj na hrúbke záleží, ja so svojimi ťarbavými rukami by som to asi nezvládla. Ale držím ti palce, už keď si sa dala na boj, tak bojuj a nevzdávaj 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *