Moje začiatky bez cukru

Moje začiatky bez cukru

Veľa ľudí sa ma pýta, prečo som skoncovala s cukrom. Väčšina si myslí, že som chcela schudnúť. Iní to nedokážu pochopiť vôbec. No ja som hrdá na to, čo robím.

Môj prvotný dôvod, prečo som skoncovala so sladkým bol ten, že som na ňom bola závislá. Áno, veľa ľudí je závislých na horších veciach ako sú cigarety, drogy či alkohol. No ja nechcem byť závislá na ničom. A ak už byť na niečom závislá, tak na tom, čo mi neubližuje. Závislosť na športe či socializácií je troška iná ako byť závislá na niečom, čo mi len ubližuje. Je to akoby som držala povraz, ktorý sa mi zarýva do ruky no nie som ochotná pustiť ho. Pustiť ho by však pre mňa znamenalo úľavu a vyliečenie rán. Je to akoby ste celý život zostali sami preto, že vám ako dieťaťu neopätoval váš idol lásku.

Začiatky síce boli ťažké, no teraz si môj organizmus na to už zvykol. Predsa, žiadny začiatok nie je ľahký. Keď sme začínali chodiť, toľkokrát sme spadli na zadok, že to ani nedokážem spočítať. Nezostali sme však sedieť na mieste. Naše prvé slová boli natoľko zlé, že im rozumela sotva naša mama no nezostali sme mĺkvy. A ako by som vám teraz písala tento článok, keby som sa vzdala pri prvej prekážkem ktorú som zažila pri čítaní?

Nie je to ľahké, no ak človek naozaj chce, určite to dokáže. Musí však mať dostatočnú vnútornú motiváciu na to, aby to dokázal uskutočniť.

2 thoughts on “Moje začiatky bez cukru

  1. Držím palce. Ja som už 8 týždňov čistá a cítím sa lepšie. No začiatky boli fakt ťažké ale stálo to za to. Momentálne som závislá na ovocí. Do kávy si ale musím dať med lebo by som ju inak nevypila. A zas bez kávy mi môj tlak 80/50 robí s telom divy. Ale toho medu zas nezjem toľko čo rafinovaného cukru. Človek skutočne nepotrebuje keksiky dennodenne stačí ovocie. Ale tu tam si pečieme koláčiky. Fajne. Niekedy bez cukru niekedy so štipkou medu alebo trstinoveho cukru za naprstok. No nie je to na kilá. Drž sa to zvládneš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *