Motivácia na rok 2017

Motivácia na rok 2017

Určite aj vy patríte k ľuďom, ktorým občas chýba trocha pozitívnych slov či povzbudenia. Čo by ste povedali na to, keby sa tieto pozitívne slová ocitli práve vo vašom diáry?

Osobné hodnotenie
Tento diár je veľmi podobný ako školský motivačný diár, avšak je tam pár neodmysliteľných zmien. Prvou a hlavnou je napr. to, že diár začína práve v septembri a je zostrojený na celý rok 2017, pričom školský motivačný diár začína už v auguste 2016. Ďalšími zmenami sú samotné články, príspevky a motivácie, keďže školský diár sa zameriava najmä na školu, no tento na celý život.

Veľmi sa mi páči, že na prednej strane je vyhotovená mandala a design v mojej obľúbenej modrej farbe ma určite nesklamal. Tým, že je diár modrý sa dá povedať, že je vhodný tak pre ženy ako aj mužov. Ide totižto o neutrálnu farbu za ktorú sa muži určite nemusia hanbiť, aj keď ho v kabelke asi nebudú nosiť 🙂 Navyše, na každej stránke je v pozadí vidieť mandalu, čo vyzerá naozaj luxusne.

Podobne ako to bolo u školského diára, aj tu sa dvojstránka zameriava na celý týždeň. Opäť mi v ňom však chýba označenie párneho a nepárneho dňa. Tento malý detail by som však pridala najmä do školských motivačných diárov, čo by najmä vysokoškoláci alebo stredoškoláci na odborných školách určite ocenili.

Čo sa týka samotného týždňa, veľmi sa mi páči, že sa tu nachádza niekoľko riadkov na každý týždeň, pozitívne slová na začiatok ale aj krásna úloha. Nemôžem však zabudnúť ani na samotné zvyky, ktoré by sme si mali meniť a každý deň si môžeme „zaškrtnúť“, že sme svoj nový zvyk dodržali. Čo takto teraz novoročné predsavzatie dodržať? Na koniec každého dňa má pre nás diár pripravené krátke zhodnotenie, za čo sme vďačný avšak toto zhodnotenie sa nachádza aj na konci týždňa, čo je naozaj krásne.

Veľkou výhodou pre mňa sú samotné zaujímavé sviatky ako napríklad deň úsmevu, deň pozitívneho myslenia ale aj deň priateľstva. Veľmi zaujímavým pre mňa bol fakt, že som sa narodila na deň pozitívneho myslenia, takže by som na ňom mala pracovať ešte tvrdšie, aby som bola jasným dôkazom pozitivizmu. Nesmiem však zabudnúť ani na meniny, ktoré sa v ňom taktiež nachádzajú, či spln, ktorý je tam taktiež zaznačený. Moja kamarátka sa vždy pri splne vyberie na balkón a začne si priať, pretože verí, že sa jej SPLNia všetky priania. Krásne na tom však je práve to, že si nepraje iba pre seba, ale aj svoju maminu či najlepších kamarátov.

V diári sa taktiež nachádzajú úlohy mesiaca či rôzne iné miniúlohy, ktoré nám ukážu, aký môže byť svet krásny a ako sa duševne rozvíjať. Krásnym dodatkom sú aj stránky s pozitívnymi slovami, obrázkami a metódami ako si začať dôverovať, mať rád okolie a byť šťastný.

Na koniec však nemôžem zabudnúť ani na veľmi podstatný detail, ktorým sú poznámky. Priestor na vlastné myšlienky, nápady či sebalásku je určite veľmi dobrým nápadom, ktorý ocení prakticky každý. Ja si do tohto priestora zvyknem zapisovať najmä poznámky z duchovných kníh, no niekedy aj pracovné príležitosti, ktoré by som chcela dosiahnuť. Super vecou je ale aj pravítko, ktoré sa môže hodiť 🙂

Ak by som mala porovnať školský a ročný motivačný diár, tento rok to u mňa určite vyhral motivačný diár na rok 2017. Avšak ani školský diár nie je zlý, práve naopak.

3 thoughts on “Motivácia na rok 2017

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *