Nafigate Cosmetics

Nafigate Cosmetics

Tak, po dlhšom skúšaní som opäť tu s veľmi zaujímavou kozmetikou, ktorú som našla na internete. Ide o kozmetiku Nafigate Cosmetics, ktorá využíva kyselinu Hyalurónovú, aby sme boli stále nádherné a vyzerali mlado a sexi. Prečo som si však vybrala práve túto firmu? Ide o firmu, ktorá sa snaží prepojiť vedu s technológiou, navyše ide o českú firmu, a tak som sa rozhodla, že podporiť Čechov s ich nápadmi je naozaj veľmi dobrý nápad a hlavne krok k tomu, aby som konečne napísala niečo aj o kozmetike od nás, a nie o kozmetike zo zahraničia. A aj keď som Slovenka, stále nás a Čechov považujem za bratov, takže,… prečo by som nepodporila svojich bratov?
K testovaniu som dostala denný hydratačný krém s kyselinou hyaluronovou, nočný krém s kyselinou hyaluronovou, sérum s kyselinou hyaluronovou, očné sérum a očný krém. Všetky tieto výrobky nie sú parfémované, neobsahujú parabény vďaka čomu sú vhodné aj pre ľudí s citlivou pleťou. Nakoľko som tieto kozmetické prípravky používala spolu, rozhodla som sa, že na nich dám iba celkovú recenziu, keďže jednotlivé produkty nedokážem hodnotiť zvlášť.

Nafigate sérum s kyselinou hyaluronovou 
Tento krém obsahuje 100% čistú nízko a vysoko molekulovú kyselinu hyaluronovu vo vysokej koncentrácií (2%). Vďaka tomu funguje nie len na povrchu ale aj v hlbších vrstvách pokožky, ako napríklad dermis (vrstva, kde vznikajú vrásky). Sérum má priehľadnú gélovitú konzistenciu.

Nafigate hydratačný denný krém
Tento krém obsahuje výťažok z červených rias s vysokým podielom aminokyselín, vitamínov a minerálov a tak dodáva pleti potrebné živiny. Vitamíny a antioxidanty dostáva pleť aj vďaka výťažkom zo šípkovým a argánovým olejom.
Výsledkom je dlhodobo hladká a hydratovaná pleť bez vrások a mastnoty. Taktiež krém obsahuje SPF 15.
Nafigate regeneračný nočný krém
Nočný krém je vhodný pre každodennú regeneráciu všetkých typov pleti.
Obsahuje výťažok z červených rias s názvom Lifitonin Xpress, ktorý dodáva pokožke vysoký obsah aminokyselín, vďaka čomu podporujú tvorbu kolagénu, stimulujú elastin v koži a pomáhajú spomaliť prirodzený proces starnutia. Tieto procesy najlepšie fungujú v noci, kedy je pleť v režime obnovy. V tomto procese pomáha hojiť pleť a regenerovať. Taktiež krém obsahuje rôzne vitamíny, minerály a živiny. Šípkový a argánový olej obsahuje ďalšie antioxidanty, ktoré obnovujú narušenú kožnú bariéru. Kyselina hyalurónová ďalej vyhladzuje hlboké i jemné vrásky a látka Reforcyl podporuje syntézu kolagénu a pôsobí proti vzniku vrások.

Výsledkom je pevná, hydratovaná a pružná pokožka bez vrások a zbytočnej mastnoty. Pefetkne pripravená na make-up.

Očné sérum s kyselinou hyaluronovou
Očné okolie je práve to miesto, kde sa drobné vrásky ukážu ako prvé. Taktiež však nemáme problém iba s vráskami, ale aj zeleným či šedým okolím, a to najmä v prípade, ak máme bledú pleť. Práve preto by sme toto miesto nemali podceňovať, a mali mu dávať čo najviac starostlivosti.
Produkty na očné okolie som využívala hneď dva, a to očné sérum a krém s kyselinou hyaluronovou.
Ich spotreba je naozaj minimálna, nakoľko na očné okolie stačí naniesť iba naozaj malé množstvo, a tak by veľké balenie podľa môjho názoru bolo naozaj zbytočné. Navyše aj toto malé množstvo dokáže byť mimoriadne účinné, a už po mesiaci som si všimla prvé rozdiely. Samozrejme, prípravky a aj aplikácia je prispôsobená tak, aby vám výrobky nepoškodili videnie či zrak, a tak sa nanáša do širšieho očného okolia. Očné okolie už po dvoch týždňoch používania začalo mať krásnu farbu, bolo jasnejšie, kruhy pod očami pomaličky mizli.
 
Hodnotenie týchto prípravkov
So všetkými výrobkami som bola spokojná, rovnako ako aj so samotným výsledkom. Preto si dovolím povedať, že neodporúčam iba prípravky, ale aj samotnú firmu.
Kozmetika ma veľmi potešila najmä preto, že som zaznamenala veľmi dobrú hydratáciu. Moja pleť bola žiarivejšia, krajšia a celkovo vypnutejšia. Napriek tomu, že som ešte mladá, mala som možnosť zaznamenať určité rozdiely, a teda samozrejme pozitívne rozdiely. Som si istá, že tieto produkty sú perfektné tak na prevenciu proti vráskam, ako aj pre ich zjemnenie či odstránenie. Celkovo ma však najviac potešili prípravky na očné okolie, keďže mám bledú pleť, a tak každá nedokonalosť je na tomto mieste vidieť. V tomto prípade som postrehla, že moje kruhy pod očami boli menej výrazné a celkovo sa mi zdalo toto miesto oveľa krajšie ako predtým.
Čo sa týka prípravkov, nemala som na ne žiadnu zlú reakciu, pleť nebola podráždená, ani som nezaznamenala tvorbu akné či inej komplikácie.
Všetky tieto výrobky majú ľahkú aplikáciu a taktiež je balenie prispôsobená tak, aby sa zbytočne krémy nešpinili baktériami z rúk atď. Navyše som k celému balíčku dostala vzorku CC krému, čo považujem za veľmi milé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *