Nájdi pravú lásku

Nájdi pravú lásku

Ktorá žena by netúžila po pravej láske. Osobne si myslím, že ženy boli stvorené na lásku. Sú jemnejšie, citlivejšie a ak milujú, milujú celým svojim srdcom.
Keď som na trhu našla knihu od Pierre Franckh, bola som nadšená. Tohto autora mám veľmi rada, a zároveň sa zaoberal mojom veľmi obľúbenou témou – láskou. A keďže aj ja stále iba hľadám, 6 minútový kouč: Nájdi pravú lásku mi v mojej zbierke nemohol chýbať.

Prvé, čo ma na tejto knihe zaujalo boli obrázky, ktorými je dotvorená celá kniha, a tak pôsobí oveľa rozkošne a pre mňa lákavejšie. Veľmi sa mi páčil najmä obrázok chlapčeka na lodi, ktorý hádže do vody udicu s cieľom nájsť lásku. Aj my sa totiž snažíme o niečo podobné ba možno o to isté.
V úvode autor vysvetľuje aj samotný fakt, prečo práve 6 minút. Je to totiž preto, že ľudia nedokážu dlhodobo vykonávať časovo náročné úlohy, aj keď pre nich môžu byť akokoľvek prospešné. No nájsť si 6 minút je absolútne jednoduché. Dokonca aj reklamy v televízií trvajú 5-6 minút, takže túto chvíľku nie je až také ťažké nájsť.

Ak si myslíte, že pôjde o jednu techniku, ktorá je popísaná v tejto knihe, ste na omyle Ide o množstvo techník, ktoré nám dokážu do života priniesť lásku. Stačí si len vybrať tú našu správnu cestu, ktorá nás bude napĺňať. 6 minút je v tomto prípade však relevantných, nakoľko mne niektoré cvičenia trvajú kratšie, iné o čosi dlhšie. No žiadne nepresiahlo 10 minút.
V knihe nám autor taktiež poukažuje na fakt, že láska má množstvo – nespočetné množstvo podôb. Ako prvé – o čo sa usilujeme je vzájomné puto a intimita medzi dvoma ľuďmi. Medzi mužom a ženou. Lásku však môžeme nájsť aj v tom, keď nám naša mamina pripraví obed. Robila by to, keby jej na nás nezáležalo? Lásku nájdeme taktiež v slovách, správaní či činoch. Každé milé slovo, úsmev, súcit, záujem je symbolom lásky. A dokonca aj niektoré obrazy či životné situácie v nás môžu vyvolať pocit lásky. Stretli ste sa už niekedy s obrazom na ktorý keď ste sa pozreli, pocítili ste ten blažený pocit kedy ste šťastný a naplnený láskou? Poprípade, keď ste sa pozreli na dvoch starých ľudí, ktorí sa držali za ruky?

Veľmi sa mi páči, že kniha hovorí aj o tom, že nájsť pravú lásku je jednoduché. Udržať si ju však je o čosi ťažšie, nakoľko to vyžaduje neustálu prácu na sebe a taktiež už nie sme len „ja“ a môj názor. Ale MY a naše vzájomné zhody, rozdielne názory a s tým súvisiace kompromisy.
Kniha sa zaoberá troma hlavnými časťami, pričom na každej z nich je treba pracovať. Ako prvé tu je pochopenie, čo pre nás znamená pravá láska. Sú to dvaja starí ľudia držiaci sa za ruky? Alebo skôr muž, ktorý je ochotný spraviť čokoľvek preto aby si získal svoju vysnívanú?
Potom tu je spôsob, akým chceme prežívať našu pravú lásku. Ako si predstavuješ jej prežívanie, ale aj to, čo od teba očakáva druhý.
A v závere tu je tá najdôležitejšia časť, ktorá nás zaujíma – ako nás pravá láska nájde? Všetky lekcie sa zameriavajú na tri hlavné body, a to pochopiť čo na nás čaká, stať sa viditeľným a otvoriť si srdce a byť na lásku pripravení.

O tom, aké cvičenia na vás však čakajú, sa musíte presvedčiť sami.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *