Najväčšie tajomstvo

Najväčšie tajomstvo

Viete si predstaviť tú moju radosť, keď som sa dopočula, že Rhonda Byrne vydala novú knihu s názvom Najväčšie Tajomstvo, a táto kniha je k tomu dostupná v slovenskom jazyku? Žiaľbohu, radovala som sa predčasne.

Napriek tomu, že som sa na túto knižku naozaj veľmi tešila, keďže práve Rhonda Byrne bola mojou prvou motivačnou knižkou, ktorá vo mne vyvolala záujem o tému pozitívne myslenie, je najnovšia kniha Najväčšie tajomstvo bola pre mňa obrovským sklamaním.

Nemôžem ju však úplne zavrhnúť, a tak začnem niečím pozitívnym. Veľmi sa mi páčilo, že táto kniha hovorila o tom, že nie sme „telo“, ale samotná duša resp. vedomie. To znamená, že aj keď nám zomrie blízky, tak zomiera iba jeho telo, ale nikdy nie jeho duša. Môžeme teda povedať, že aj keď to vlastnými očami nevidíme, stále bude s nami. A musím povedať, že tieto slová podľa mňa zahrejú nejedného človeka pri srdiečku, ktorí kvôli Corona vírusu alebo iným nepriaznivým podmienkam prišiel o blízkeho.

Napriek tomu, že vo vnútri knihy nájdeme naozaj veľmi pekné myšlienky, nápady a názory, ako by sme sa mali pozerať na život, naozaj veľmi som sa musela premáhať, aby som ju vôbec dočítala. Nie len, že mi štýl písania nevyhovoval a prišiel mi veľmi nezaujímavý, veľmi veľa informácií mi prišlo opakujúcich sa.

Napríklad, prvých 100 strán bolo rozložených do 3 kapitol, no podľa môjho názoru išlo o veľmi opakujúce sa informácie, pričom veľa z informácií nebolo potrebné ani zmieňovať. Pokiaľ by sme vynechali všetky opakujúce sa a nepotrebné informácie (ktoré mimochodom nútili človeka rozmýšľať, prečo si vlastne kúpil túto knihu, a či je vôbec ochotný ju dočítať), tak by sme týchto 100 strán zhrnuli maximálne do 20 strán, a to mám dojem, že stále hovorím veľké číslo.

Na konci každej kapitoly je zhrnutie, ktoré však v tejto knihe chcem vyzdvihnúť. V prípade, že by bolo v knihe naozaj veľa informácií, zhrnutie je vždy veľmi prospešné. V tomto prípade však mám dojem, že celá kniha by sa mala skladať viac menej iba z tohto zhrnutia, čo by nám ušetrilo čas, a predovšetkým by sme to ocenili viac ako takmer 300 strán písaných o ničom.

Musím povedať, že mám z tejto knihy teda veľmi zmiešané pocity. Neviem totiž, či sa spisovateľka Rhonda Byrne tak veľmi zhoršila, alebo či je chyba v preklade. A teda neviem, či v budúcnosti ešte budem mať záujem siahnuť po nejakom novom titule od tohto autora. V každom prípade vám na stránke preskoly.sk môžem odporúčiť knihu Sila alebo Zázrak od tejto spisovateľky, ktoré sú podľa mňa tie najlepšie knihy, a taktiež dôkazom, že táto autorka je naozaj dobrá. Žiaľbohu „najväčšie tajomstvo“ je však nevyšlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *