Naše milované Slovensko

Naše milované Slovensko

Potešte svojich známych či kamarátov nádhernou knihou o Slovensku, ktorú si môžu vychutnať aj tí, ktorí neovládajú slovenský jazyk. Titul je štvor-jazyčný – text je písaný po slovensky, anglicky, francúzsky a nemecky.
Po dlhoročnom snívaní sa chystám do letnej školy v Číne. V tomto prípade budeme ubytovaný v Home Stay (v domoch našich učiteľov Čínštiny). A tak by ich bolo vhodné obdarovať ich nejakým cenným darčekom, ktorý by bol typický pre Slovensko. Zároveň by to však malo byť dosť hodnotné, nakoľko ubytovanie a ani stravu si neplatíme. O všetko sa budú starať naša milovaná „náhradná rodina“.

Rozmýšľala som, čím by som ich mohla potešiť, no zároveň to musí byť niečo s čím by som nemala problém na letisku. Typické slovenskými šúpolienky im dali naši študenti minulý rok, a tak som chcela siahnuť po niečom inom. A tak som siahla po knihe o Slovensku k čomu im pridám pár kúskov medových sviečok a pohľadníc z tých najkrajších kútov Slovenska.
Čo sa týka tejto knihy, veľmi sa mi páči, že je písaná vo viacerých jazykoch. Ak je teda niekto v jednom jazyku slabší (napríklad v angličtine) a nebude rozumieť nejakej vete, môže sa ju pokúsiť vylúštiť v ďalších troch jazykoch. Kniha je písaná aj po slovensky. Ak teda túto knihu dostane moja chvíľková „náhradná“ rodina, nájde v nej oveľa viac. Táto kniha obsahuje fotky, ktoré ukazujú aké je Slovensko krásne, no zároveň si dotyčný môže všimnúť aj to, aký krásny je náš slovenský jazyk. Čo sa týka obsahu tejto knihy, veľmi sa mi páči, že sú fotky naozaj krásne a kvalitné, čo je vidieť už na obálke.

Každá stránka tejto knihy obsahuje niekoľko fotiek (zvyčajne 3), pričom 1 je väčšia a 2 sú menšie. Každá z týchto fotiek má určité číselné označenie (napr. 17), a pod fotkami je očíslovaný text, ktorý je následne za sebou písaní vo všetkých 4 jazykoch. Teda, každá stránka je viacjazyčná.
Najväčšou výhodou tejto knihy je samotný fakt, že neobsahuje iba obrázky budov či prírody. Nájdete tu tiež zajímavostí ako sú fotky z historických miest či zaujímavých vecí. Dokonca som tu našla aj fotku ľudí v krojoch či plťku. Kniha je týmito prvkami perfektne oživená, a tak z nej cudzinec neuvidí iba prírodu či budovy, no ucíti i kúsok kultúry.

6 thoughts on “Naše milované Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *