Nastavenie mysle – Nová psychológia úspechu

Nastavenie mysle – Nová psychológia úspechu

Zaujímalo vás už niekedy to, ako funguje mozog a ako si nadstaviť myseľ tak, aby nebojovala s nami, ale aby naše myšlienky boli pre nás prospešné? V tom ako som nad touto otázkou rozmýšľala som odrazu našla knihu s názvom Nastavenie mysle.

Kniha je napísaná Carol S. Dweckovou a má 300 strán. Nakoľko obsahuje veľa zaujímavých informácií, nad ktorými sa človek musí zamyslieť, tak je čítanie relatívne pomalšie než zvyčajne. V každom prípade je táto kniha naozaj veľmi zaujímavá a oplatí sa ju prečítať.

Veľmi sa mi páči, že sa kniha zaoberá rôznymi oblasťami života, a to konkrétne: dve kapitoly o nastavení mysle, a potom výsledky, šport, biznis, vzťahy a učitelia, rodičia. Nakoniec sa samozrejme stretneme aj s tým ako zmeniť nastavenie našej mysle.

Mňa osobne najviac prekvapila kapitola vzťahy, nakoľko som si nikdy neuvedomila, že sú pre nás vzťahy tak veľmi dôležité, a predovšetkým som si nikdy neuvedomila ako ich vníma naša myseľ a čo všetko ovplyvňujú.

Veľmi sa mi páči napríklad aj kapitola o ľuďoch, čo sa nechcú zmeniť a čo sa v ich mysli deje, pokiaľ sa od nich tá zmena očakáva. Ale taktiež som tu našla napríklad aj riešenie na to, pokiaľ sme príliš lenivý na zmenu.

Táto kniha by mala byť príručkou pre všetkých, čo sa chcú zmeniť, ale aj tých, koho prácou je ovplyvňovať ľudí, aby sa posunuli vopred, ako napríklad učitelia. Kniha totiž ponúka množstvo zaujímavých informácií o tom, ako sa dá týmto ľuďom pomôcť bez toho, aby to bolo pre jedného z vás bolestiví. Táto kniha je tiež vhodná aj pre rodičov, aby našli a dokázali využiť potenciál svojich detí, čo je v dnešnej dobe viac než dôležité.

Knihu si môžete zakúpiť napríklad na stránke preskoly.sk, kde ju nájdete za veľmi dobrú cenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *