Nenechte pohasnout svou jiskru

Nenechte pohasnout svou jiskru

Musím povedať že od autorky Doreen Virtue som už videla anjelske karty, no toto bolo prvýkrát, kedy som sa stretla s jej knihou, a nakoľko ma tematika knihy Nenechte pohasnout svou jisku zaujala, rozhodla som sa, že si ju vložím do rúk a uvidíme, čo z toho bude.

V prvom rade by som chcela pochváliť autorku, že ako písala hneď na začiatku, nechce pridávať rôzne negatívne príbehy ako človek prišiel o svoju iskru, aby nám zbytočne nedala veľa negatívnych myšlienok. To bol aj dôvod, prečo sa mi táto kniha páči oveľa viac, ako napríklad Síla vašeho ducha.

Táto kniha je tiež veľmi jednoduchá pre čítanie, veľmi milá a celkovo sa veľmi dobre číta. Človek nemusí nad každou vetou premýšľať, no pochopí jej aj úplný začiatočník vo sfére pozitívneho myslenia.

Veľmi sa mi páči, že autorka podporuje niektoré jej výroky aj výskumami, čo určite utvrdí človeka, že autorka si len tak nevymýšľa, ale vie o čom hovorí.

Čo ale vlastne znamená „zhasnutá iskra“? alebo ako zistíme, že nám vyhasína? V knihe sa dostanete ku kvízu, ktorý má cca 30 otázok, a pýta sa vás otázky ako napríklad ste často podráždený, máte dojem že je váš život jedna dráma, poznáte život celebrít,… Vďaka čomu zistíte, ako veľmi ste v strese (a myslím si, že pokiaľ si pravdivo odpoviete, test vám naozaj ukáže vašu úroveň napätia). Napríklad mne ukázal mierne napätie a stres, čo je i pravda. To však neznamená, že sa to nemôže zlepšiť. A vlastne, preto som siahla po knihe, aby som to zlepšila.

Kniha dáva množstvo návodov, vďaka čomu sa môžeme uvoľniť. Mne osobne sa páčila napríklad meditácia s dýchaním, ale aj esenciálne oleje ako pomôcky. A na druhej strane vec, čo nerada skúšam je jóga. A práve preto, je v tejto knižke popísané neuveriteľné množstvo nápadov, ako sa „prebudiť“. Pretože nie každý spôsob bude každému vyhovovať, no určite si v tom nájdeme aj niečo, čo nám bude vyhovovať, a bude mať na nás veľmi dobré účinky.

Rada by som však upozornila, že veľmi veľa času sa autorka knihy venuje práve tomu, ako naše jedlo ovplyvňuje naše správanie a naše reakcie. Zamerala sa najmä na histamín. Ďalej sa zameriava na to, ako pozeranie správ, či emocionálnych videí a filmov ovplyvňuje tvorbu látok v tele a pod.

K tomu všetkému ešte veľmi pekná titulka obálky. Som naozaj spokojná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *