Nepremokavá plachta

Nepremokavá plachta

Z Emi.sk sme si pred určitým časom (cca pol rokom) objednali nepremokavú plachtu. Dôvodom bolo, že s nami v posteli spáva náš pes. Nie teda konkrétne so mnou, ale s mojou sestrou alebo rodičmi. A tak, keďže často príde blatová domov z vonka a ide si ľahnúť na posteľ, sme si pre ňu prichystali takúto plachtu. A samozrejme je užitočná aj v prípade neočakávaných situácií ako napríklad „močová pohroma“. 

Táto plachta nebola vôbec drahá, práve naopak. Stála iba 12€ a všetci vieme, že životnosť plácht je dosť vysoká. Stačí si ju iba navliecť na madrac, poprípade posteľ a už ste plne chránený. A tak si môžete byť istí, že sa vám vaša posteľ či madrac neznehodnotí.

Nepremokavá plachta je zložená z dvoch vrstiev. A to vrchná časť – 80% froté plachta a 20% polyester, ktorý je vhodný aj pre ľudí s citlivou pokožkou. A spodná časť, ktorá je zo 100% polyesteru. Táto spodná časť chráni matrac pred premočením. Samotná plachta je preto vhodná pre deti ale aj seniorov. V neposlednom rade samozrejme aj pre zvieratká. 

Musím povedať, že sa nám veľmi osvedčila. Nie z toho dôvodu, že mal náš psík močovú pohromu, práve naopak. Opäť sa bláznila vonku, a tak prišla celá špinavá ufúľaná a mokrá. A keďže nás plachta ochránila na 100%, stačilo ju vymeniť a mohli sme spať na suchom a čistom matraci. 

Plachtu je možné kúpiť v rôznych rozmeroch, avšak jedinou nevýhodou je jej farebné vyhotovenie, keďže sa zatiaľ dá kúpiť iba v bielom prevedení. To však nepovažujem za takú veľkú chybu, keďže sme si ju kúpili najmä kvôli jej funkčnosti. 

A to, že sa na nej ešte aj pohodlne spí beriem za veľké plus. Určite je to pohodlnejšie ako mať pod posteľou tzv. nepremokavé štvorce, ktoré môžete kúpiť v lekárni. Tieto štvorce sme kupovali nášmu psíkovi, keď bol malinký, no teraz je Sarah veľká. A spať na šuchotavom papieri si ani jeden z nás nevie tak celkom dobre predstaviť. Stačil by jeden pohyb a už by sme sa zobudili na šuchotanie. V podstate by sme sa nemuseli ani tak pohnúť my, stačilo by, aby sa pohol náš pes. A okrem toho, tieto štvorce nie sú dostatočne veľké, aby pokryli celú posteľ. Takže by ste ich museli dať na posteľ hneď niekoľko (záleží od veľkosti). Čo je samozrejme veľmi nepohodlné, nepraktické a tie prechody by ste cítili. 

V konečnom dôsledku musím zhodnotiť, že zatiaľ všetky výrobky, či už išlo o plachtu, obliečky na posteľ alebo anatomický vankúš sme boli maximálne spokojní. 

8 thoughts on “Nepremokavá plachta

  1. Také přemýšlím nad nepromokavou plachtou na matrace, až si budeme kupovat novou ložnici a matrace, které nebudou levné. Chci to především i kvůli lepší hygieně samotné matrace a také kvůli toho, že občas se stane nějaká nehoda a matrace to odnese, ať už je to příliš silná menstruace nebo občasná loužička, případně zvratky našich mazlíčků, když to nestihnout na plovoučku, kde se to dá jednoduše setřít. 🙂 Děkuji moc za tip!

  2. Ja osobne tento problém nemám, lebo nemám psa a syn je už veľký na pocikávanie. Ale moja sestra má psa, ktorý spí pri mužovi. A nejde tak ani o moč, ako o krv pri háraní, či pri, ako ty hovoríš, mokrých labkách. O tom som síce ešte nepočula, ale určite odporúčim sestre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *