Novoročné predsavzatia

Novoročné predsavzatia

Aj vy si zvyknete dávať novoročné predsavzatia? Poprípade poznáte niekoho, kto si každoročne dáva novoročné predsavzatie? Aké predsavzatie počúvate najčastejšie? Prestanem fajčiť, začnem viac cvičiť, schudnem zopár kíl, obmedzím pozeranie televízie, obmedzím pitie alkoholu alebo sa budem viac venovať svojej rodine? Koľko však reálne dokážeme vydržať toto predsavzatie plniť? Deň, týždeň, mesiac?
Množstvo ľudí z nás nedokáže toto predsavzatie splniť, aj keď sa akokoľvek snaží. Nie je to však tým, že by nechceli – v prípade, že to mysleli vážne. Nedodržanie a porušenie predsavzatia je spôsobené nízkou sebadôverou a vytrvalosťou, aj keď tieto faktory človek začne skrývať za výhovorky ako – nemám dosť času, mám veľa práce, mám veľa učenia alebo za to najjednoduchšie – nechce sa mi. Splnenie novoročného – ročného predsavzatia je naozaj náročné, a preto by mal mať človek stále na pamäti, prečo chce toto novoročné predsavzatie alebo akékoľvek predsavzatie dosiahnuť, a taktiež by mal mať neustále na pamäti, že musí byť silný a vytrvalý ako niektoré zvieratá v našej ríši.

Určite poznáte napríklad takého tigra. Veľké majestátne a hlavne nádherné zviera. Množstvo z nás ho obdivuje, uznáva a vidí v ňom tú neskutočnú krásu. Zároveň si však uvedomujeme, akú má obrovskú silu a aké je nebezpečné. Presne takto by som opísala aj samotné predsavzatie. Snívať o nejakej veci, ktorú chceme dosiahnuť je krásne a neodolateľné. Snívanie nás robí šťastným, rovnako ako aj pohľad na takéto zviera. Uskutočnenie takéhoto predsavzatia je však mnohokrát náročnejšie, ako sa nám na prvý pohľad mohlo zdať, ba dokonca pád a neúspech je tak blízko, až je to nebezpečné.
Vedeli ste však ako tigre medzi sebou bojujú? Ich boj medzi jednotlivcami je výnimočný najmä v tom, že pri každom tigrom boji skončí jeden samec vážne zranený a druhý mŕtvy. Nedokážu povedať nie. Nedokážu odstúpiť. Bojujú až do posledného výdychu, a presne tak by sme mali aj my pristupovať k našim snom, prianiam, želaniam a predsavzatiam.

Mali by sme byť neoblomný, silný, vytrvalý a bojovať s našim predsavzatím až do posledného výdychu. Až do konca – do 31.12. poprípade doživotne. A aj keď rovnako ako tiger v tomto boji utŕžime zopár rán a prekvapia nás nemilé prekážky, nemôžeme sa vzdať. Predsa nechceme ostať porazený našim predsavzatím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *