Ochrana vlasov pred slnkom

Ochrana vlasov pred slnkom

Vedeli ste, že vlasy môžu byť namáhané slnkom, a tak by sme si počas leta zaslúžili aj zvýšenú starostlivosť o vlasy, a samozrejme aj o pokožku hlavy.

Ja napríklad tým, že vlasy mám tenké, tak mám vždy cez leto problémy s pokožkou hlavy, nakoľko sa mi spáli, a teda ma i patrične bolí, a šúpe sa mi. Samozrejme teda aj oveľa ľahšie dostanem úpal, a teda si musím dávať nadmerný pozor na to, aby som sa chránila pred slnkom. A aj keď mi síce klobúk či šiltovka do určitej miery pomáhajú, problémom je, že sa mi pokožka veľmi rýchlo spotí.

Mimo toho moje vlasy nemôžu dýchať, a tak si nemyslím, že je to práve najvhodnejšie riešenie pre moje vlasy, aby stále boli zakryté iba klobúkom. A okrem toho, zbožňujem, keď mi na vlasy sieti slnko, lebo mi farba zbledne, a so špinavým blond vlasmi (aj keď mám originálne slabo hnedé vlasy) sa cítim oveľa príjemnejšie. A to aj bez farbenia.

ochrana vlasov pred slnkom

Čo teda môžem spraviť pre to, aby som si chránila nie len vlasy, ale aj pokožku hlavy? No predsa využívať vlasové prípravky, ktoré sú práve na to určené. Teda, vlasové prípravky na ochranu vlasov pred slnkom. Takýchto vlasových prípravkov je na notino.sk naozaj veľa, a čo viac, pohybujú sa už od niekoľkých eur. Ak teda napríklad preferujete masku na vlasy, môžete si zvoliť tú. Šampón na vlasy? Taktiež nie je problém.

Ja osobne nemám veľmi rada všelijaké prípravky na vlasy, nakoľko si ich takmer vždy zabudnem dať. A preto preferujem šampón na ochranu vlasov pred slnkom, pričom ho využívam každý rok výhradne počas letného obdobia. Nakoľko tento šampón využivam aj ja aj mamina, vydrží mi takmer na celé leto, a teda si nemusím robiť žiadne starosti s tým, čo keď sa mi neminie alebo dokupovať nový.

Inak povedané, moja letná starostlivosť o vlasy, ktorá u nás doma nesmie chýbať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *