Odložený vesmír

Odložený vesmír

Ešte len pred chvíľkou som dočítala Plyšového Buddhu od Michala Čagáneka, a už teraz od neho čítam ďalšiu knihu. Prečo? Pretože je naozaj neuveriteľné, ako zaujímavo a pútavo dokáže rozprávať. A tak mám v ruke knihu Odložený vesmír, listujem, čítam a usmievam sa.

Kniha Odložený vesmír (taktiež z vydavateľstva Synergie Publishing) je opäť román, ktorý patrí medzi knihy osobného rastu, a ktorá hovorí o šťastí.

Čo je to vlastne šťastie, a kto je vlastne šťastný? Je ten, kto má milióny skutočne šťastný, alebo ten čo má zdravie? Čo vlastne ovplyvňuje to, že sme šťastný? A prečo niektorý ľudia našli svojho partnera, majú úžasnú rodinu, sú zdravý, ba dokonca nemajú ani finančné problémy, no i napriek tomu v živote nie sú šťastný? Veď množstvo ľudí im závidí to „šťastie“ čo majú, a oni ho i napriek tomu necítia.

Opäť sa v tomto románe stretneme s Pepem, ktorý bol hlavným hrdinom v knihe Plyšový Buddha, a to i napriek tomu, že v tomto prípade nie je hlavnou postavou. V tomto románe je hlavnou postavou podnikateľ, ktorému peniaze skutočne nechýbajú. No na jeho narodeninách, keď takmer príde o život sa začne zaoberať tým, čo je to šťastie.

Veľmi sa mi páči, že v tejto knihe nenájdeme iba písmenká, ale aj ilustrácie, ktoré nám pomôžu obľúbiť si túto knihu ešte viac, než akoby to boli iba holé stránky. Autor opäť píše naozaj veľmi zaujímavým štýlom, ktorý dokáže osloviť i v prípade, že nie ste prívržencom románov, respektíve ak vám tematika osobný rast veľmi nesedí do románov.

Presne takým človek som totiž ja, a aj napriek tomu si ma knižka získala. I napriek tomu, že nie som 40 ročný podnikateľ, stále som sa dokázala vžiť do situácie hlavnej postavy a pochopiť, čo práve prežíva a ako sa cíti. A možno aj to mi pomohlo uvedomiť si, že za peniaze si šťastie naozaj nekúpime.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *