Ohnivé krídla – Proroctvo o dráčikoch

Ohnivé krídla – Proroctvo o dráčikoch

Ako milovníčka drakov som sa rozhodla, že si musím užiť knihu, ktorá momentálne vyšla, konkrétne Ohnivé krídla – Proroctvo o dráčikoch.
Základné údaje
Autor: Tui T. Sutherland
Jazyk: slovenský
Edícia: Ohnivé krídla
Časť: 1
Počet strán: 320
Obsah 
Dráčik Hliniak strávil celý život schovaný v jaskyniach pod horou. Vonku už roky zúri vojna medzi dračími kmeňmi a podľa proroctva ju má zastaviť päť vyvolených dráčikov. Ale dráčikovia nie sú spokojní so svojím osudom. Keď hrozí dračici Slavene smrteľné nebezpečenstvo, rozhodnú sa uletieť. Život ich priateľky je totiž dôležitejší ako nejaké proroctvo. Vo vojnou zmietanom svete im hrozí nepredstaviteľné nebezpečenstvo a naplnenie proroctva sa vzďaľuje každým švihom dračích krídel.

Táto kniha je úplne famózna. Ako fanúšička drakov som sa od nej nie len že nevedela odtrhnúť, no zároveň ma celá táto kniha veľmi oslovila, a už sa neviem dočkať, kedy vyjde druhá časť.
Veľmi ma v knihe oslovilo, že sa v nej nachádza aj tzv. register drakov, kde sú nie len vykreslený, ale aj zároveň popísaný. Nájdete tu opis samotného druhu draka z hľadiska výzoru napríklad hrubé šupiny, veľké krídla a taktiež ich sfarbenie. Ďalej ich schopnosti – chrliči ohňa, letci,…. kráľovná – meno kráľovnej tohto druhu a na záver spojenci – na koho strane stoja a komu pomáhajú.
Ja osobne som si najviac zamilovala druh Neboletov, nakoľko sa veľmi podobajú na čínskeho draka. Sú naozaj krásny a majestátny. Majú obrovské krídla a červenozlaté šupiny. Sú schopní letci, udatní bojovníci a zároveň chrliči ohňa. Na čele ich svorky stojí kráľovná Šarlota, ktorá sa veľmi často vyskytuje v celej knihe. A keďže treba poznamenať spojencov, stoja na strane dobra, teda po boky Páľavy a bahnoletov.

Samotná kniha je veľmi akčná a pre teenegerov naozaj zaujímavá. Je plná dobrodružstva, opisov, no zároveň tu nájdeme aj veľké množstvo postáv, čo niekoho môže trocha zmiasť. Preto je potrebné veľmi dobre a pozorne knihu čítať, a určite nie je dobré preskakovať kapitoly či strany. Mohli by sa vám totiž stať, že by ste sa potom už nevedeli dostať do deja. Aj z hľadiska veľkého množstva postáv sa neuveriteľne teším na slovenskú verziu, nakoľko by v českej verzií (ktorá je momentálne k dispozícií) mohla byť chaotická, najmä z hľadiska mien všetkých drakov. Taktiež bude na začiatku chvíľku trvať, kým sa vo všetkých menách zorientujete. Keď sa vám to však podarí, tak si knihu zamilujete.

Kniha je plná energie a musím povedať, že som sa do nej úplne zažrala, zasmiala som sa pri nej, no zároveň som si aj poplakala a bola v napätí. Za mňa naozaj veľmi dobrá. Jediná vec, čo mi na nej vadí je, že drak na samotnej obálke sa v podstate nepodobá na žiadneho z tých, čo boli popísaní v knihe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *