Online lekár už nie je budúcnosťou

Online lekár už nie je budúcnosťou

Určite poznáte ten pocit: keď chcete počuť názor ešte jedného lekára alebo nemáte čas ísť za lekárom a objednať sa na ďalší termín. Niektoré témy sa naopak veľmi ťažko hovoria do očí a radšej by ste svoj problém riešili inak. Práve z tejto myšlienky sa zrodila zaujímavá stránka online lekára.

Osobne som sa k tejto stránke dostala iba náhodou, no veľmi ma zaujala. Jej hlavnou výhodou je 24/7, teda komunikácia, ktorá je možná 24 hodín 7 dní v týždni. Okamžitá konzultácia bez čakania v rade, vybavenie rôznych prednostných vyšetrení, a to bez čakania a ďalšie posúdenie vyšetrení ako sú napr MRI. A čo viac, službu môžete využiť aj zo zahraničia, a to nie len pri diagnostike, ale aj pri výbere liekov.

Moja mamina má už dlhšie problémy s rôznymi oblasťami a za posledný rok bola už 4 krát na operácií. Keby jej však aspoň pomohli,.. Viac menej je ten prvotný problém neriešený, nakoľko jej lekári nevedia prísť na to, čo jej vlastne je. Veľmi ma teda potešilo (a hlavne maminu), že im môže poslať svoje vyšetrenia, ktoré následne posúdia. Ako sa hovorí, čím viac názorov, tým lepšie.

Moja sestra ide zas na 5 mesiacov do Švajčiarska. Napriek tomu, že nemčinu ovláda naozaj bravúrne, lekárska starostlivosť je nesmierne drahá a samotné vyšetrenie stojí 500€. Byť pripravený na každú možnosť je, hlavne pri zdraví, veľmi dôležité, a tak jej táto služba dokáže naozaj pomôcť (minimálne sa nemusí báť). Za veľkú výhodu považujem najmä to, že je možné komunikovať s odborníkmi aj cez skype, a tak za túto starostlivosť neminie naviac ani cent. A hlavne ak to nie je niečo extrémne vážne a lekári s tým dokážu pomôcť, poprípade dokážu posúdiť, či je potrebné ísť  k lekárovi. Minulé leto, keď bola vo Švajčiarsku sa nepekne porezala a polka nechtu jej následne odpadla. Ja osobne by som si asi nevedela poradiť s týmto problémom, no k lekárovi by som za takú cenu určite nešla. A myslím si, že väčšina ľudí by radšej „zomrelo“, len aby za ošetrenie nemuselo zaplatiť 500€ (ošetrenie vo Švajčiarsku). A to nehovorím o prípadnej jazykovej bariére.

Ja s otcom nejak veľký problém nemáme, no keď sa dá, službu určite využijeme.

Ako som už spomínala, mamina využila túto službu. Komunikácia bola na vysokej úrovni a navyše boli pracovníci naozaj milí. Najskôr sa o probléme, ktorý ju trápil porozprávala s lekárom telefonicky, ktorý jej následne prisľúbil, že jej na druhý deň zavolá a povie ďalší postup. Keď na druhý deň zavolal, oznámil jej, že by mala ísť na komplexné vyšetrenie, ktoré jej samozrejme vybavia. Toto vyšetrenie však bolo až v Bratislave (60 km od nás), a tak bolo naplánované až o mesiac neskôr. Na lekára, ku ktorému maminu objednali, nemusela vôbec čakať.  Správanie bolo veľmi milé, profesionálne a predovšetkým mali záujem ju naozaj vyliečiť. A aj keď na výsledok ešte musíme čakať, už teraz sme s rodinným lekárom maximálne spokojní. 

Je možné zakúpiť si ročné predplatné rodinného lekára, ktoré stojí 149€ a je určené pre 4 osoby. Aj bez predplatného sa však dá využiť túto službu. V takom prípade sa účtujú 2€ za minútu. Osobne si myslím, že sa oveľa viac oplatí rodinné predplatné a to najmä v prípade, ak máte v rodine aspoň 2 ľudí, ktorým by táto služba mohla uľahčiť život.

6 thoughts on “Online lekár už nie je budúcnosťou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *