Originálny set pre čajíčkarov

Originálny set pre čajíčkarov

Keďže sú pred nami Vianoce a ešte stále niektorí z nás hľadajú darčeky pre svojich blízkych, rozhodla som sa, že vás v tomto článku inšpirujem práve jedným takým zaujímavým a zároveň nekozmetickým nápadom, ktorý by mohol potešiť najmä tých, čo milujú čaj. Osobne mám čaje veľmi rada a dokonca ich pijem každé ráno (miesto kávy) na prebudenie môjho organizmu a potom častokrát i večer či počas dňa, na jeho upokojenie. Osobne mám rada zrejme všetky čaje, a tak mi nerobí problém piť zelený, čierny ale ani ovocný. Dokonca si do nich nedávam ani cukor, aby som nepokazila ich úžasnú chuť,…

V tomto prípade som na internete našla neodolateľný set darovaný z lásky a to kombináciu šálky s chutným čajom. 

Ako si už na samotnej fotke môžete všimnúť, firma si dáva naozaj záležať na tom, aby bol set krásne zabalený, a tak samotná mašľa má takú farbu, akej farby je aj čaj. Príde mi to nesmierne krásne, precízne a zároveň milé. Preto by tento set mohol potešiť pod stromčekom všetkých tých, čo majú radi čaje.

Šálka
Šálka pôsobí navonok ako obyčajná, jednoduchá priesvitná nádoba na pitie, no po dôkladnom prezretí a naliatí čaju dnu si človek všimne, že jeho vnútro je vytvarované tak, aby sa v ňom vytváralo nádherné srdce. Príde mi to veľmi romantické, pekné a najmä nápadité. Osobne som sa stretla už s hrnčekmi, ktoré mali tvar srdca, no takúto nenápadnú šálku som ešte nevidela. Navyše jej priesvitnosť dodáva určitú dávku šmrncu a elegancie, nakoľko je samotný tvar ešte viac vidieť a samozrejme farba čaju je taktiež oveľa viditeľnejšia a výraznejšia. Majiteľ tejto šálky sa preto bude cítiť nie len milovaný, no bude vnímať čaj nie len chuťou, ale aj očami. 

Veľkou výhodou tejto šálky je aj dvojitá stena, ktorá nie je len krásnym pôžitkom ale aj funkčným doplnkom. Vďaka dvojitému sklu čaj alebo iná tekutina naliata do šálky zostane oveľa dlhšie teplá, či pri studených nápojoch studená. Teda šálka udržiava teplotu oveľa lepšie ako obyčajné poháre či hrnčeky. Zároveň sa človek vďaka dvojitému sklu už nikdy nepopáli. Aj keď do šálky nalejete horúci čaj, stále bude vonkajšie sklo iba teplé, no nikdy nie horúce, čo je veľkou výhodou najmä pri deťoch. Nesmiem však zabudnúť ani na to, že ide o žiaruvzdorné sklo, ktoré je mimoriadne kvalitne spracované. 

Čaj
K tejto šálke je možné vybrať si akýkoľvek čaj z ponuky. Určite ste si všimli, že každý čaj má inú príchuť no zároveň aj iný obal. Na výber máte z ajurvedských čajov, ovocných, jednoduchých, zelených, tradičných bylinkových ale aj ochutených čiernych či roibos. Každé toto zastúpenie má však viacero druhov čajov s rozličnými názvami. Ak teda patríte k ľuďom, ktorý si radi vyberajú čaj podľa názvu, určite vás táto stránka nesklame. 

Ja som si v tomto prípade vybrala čaj Jin Jang, Voňavý jazmín a Esenciu vášne. 

Jin Jang

Ja som si pre svoje potešenie vybrala ajurvedský čaj s názvom Jin Jang. Ak mám byť úprimná, na čaji ma v prvom rade zaujal názov, pri ktorom som si povedala, že ho skrátka musím mať. Zbožňujem Ázijskú a predovšetkým čínsku kultúru a preto mi tento čaj okamžite padol do oka. 

Ako si už na prvý pohľad môžete všimnúť, Jin Jang má bielo fialovú farbu, pričom fialová farba je symbolom mystiky a nádeje. Je to farba najvyššej frekvencie, ktorú ľudské oko dokáže vnímať. K tomuto fialovému čaju som samozrejme mala set previazaný fialovou stuhou s mašličkou. 

Ako si na samotnej krabičke môžete všimnúť, obsah čaju by mal vystačiť na 30 dávok, avšak v prípade, že používate menšie množstvo čaju, určite vám vyjde na viac dávok. Ja si napríklad robím slabší čaj, a tak predpokladám, že mi tento čaj vystačí až na 45 dávok. Pri príprave by sa mal luhovať 5-8 minút, pričom by sa na prípravu čaju mala použiť jedna plná lyžička. 

Z hľadiska zloženia obsahuje tento čaj zelený roibos, tulsi, zázvor, škoricu, železník, kvet rumančeka, kvet levandule, ružové púčiky a arómu. 

Tento čaj je naozaj veľmi jemný. Vôňou i chuťou mi trocha pripomína zelený čaj, no cítim v ňom oveľa viac byliniek. Dokonca aj chuť je niečo medzi zeleným a bylinkovým čajom – veď predsa to je ajurvedský čaj. Čo sa týka samotnej chuti, dovolím si povedať, že v nej zázvor vôbec necítim, čo však považujem za dobré znamenie pre mňa, keďže zázvor ani nemám rada. V čaji z hľadiska chuti cítim najviac kvety a taktiež zelený roibos, ktorý z hľadiska chuti prevláda asi najviac. Musím však povedať, že chute sú naozaj veľmi dobre vyvážené, a tak je pitie naozajstným pôžitkom. 

Ak skúsite nahliadnuť do tohto čaju, nenájdete v ňom iba bylinky, ale aj kúsky kvetov, čo mi príde naozaj krásne. Lupene, hlavičky kvetov a samozrejme bylinné listy. Čaj je aj na pohľad veľmi pekný a vyváženosť ružových kvetov spolu so zelenými listami vytvára harmóniu. 

Ak uvažujete nad nákupom takéhoto setu, potom máte možnosť objednať si ho ešte do 21.12. do 14:00, kedy vám ešte stihne prísť do Vianoc. Prajem vám príjemné a ničim nerušené Vianoce

22 thoughts on “Originálny set pre čajíčkarov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *