Otolína a žltá mačka

Otolína a žltá mačka

Aj vás oslovila táto obálka rovnako ako aj mňa? Tak vás v takom prípade poteší recenzia, ktorú vám na ňu prinášam. Otolína totižto nie je len pastva pre oči, ale aj pre dušu.

Otolína je veľmi zvedavé, chytré a hlavne veľmi srdečné dievčatko. Možno sa vám táto vlastnosť zdá byť u dieťaťa zvyčajná, no predsa je niečím odlišná.

Otolína žije vo veľkom mrakodrate, ktorý sa podobá na koreničku, a tak dostal podľa toho aj názov. Otolína zbožňuje pohladnice, a tak sa stala ich veľkou zberateľkou. Ak si myslíte, že to má ťažké, opak je pravdou. Jej rodičia veľmi často cestujú, a tak posielajú Otolíne aspoň pozdravy a pohľadnice, aby vedela, že na ňu myslia. Veľkou zaujímavosťou a hlavne vtipnosťou je to, že má Otolína každú topánočku inú. Ak sa pýtate prečo, odpoveď je jednoduchá. Zbiera topánky. Avšak aby ich nenechala iba v poličke, rozhodla sa, že si vždy jednu topánku schová, a tú druhú bude nosiť. A tak u nej nenájdete nikdy jeden pár. A ak sa pýtate čo bude robiť v tejto knihe, odpoveď je jednoduchá. Bude riešiť záhadu s ktorou jej pomôže jej veľký priateľ Moura. No nakoľko je expertka v prezliekaní, nebue s tým mať problém.

Táto kniha je tvorená množstvom zaujímavých funkcií.

Samozrejme v sebe obsahuje hlavný text, ktorý môžete čítať svojej ratolesti. Vlastne, čo by to bolo za knihu, keby ste z nej nemali čo čítať. Ak však vaše dieťa vie aspoň troška čítať a chcelo by sa pridať, kniha obsahuje aj obrázky s menšími komiksami, čo by mohlo zvládnuť a zároveň sa potešiť, že číta ako jeho veľký rodič. Kniha sa snaží o jednoduché vety tak, aby to bolo príjemné počúvanie pre deti a zároveň aby tomu pochopili.

Ďalšou výhodou sú samotné ilustrované obrázky, vďaka ktorým môže dieťa ukazovať svojej mamine prstom čo práve číta a lepšie si predstaviť danú situáciu. A keď už sme pri tých obrázkoch, ide o čiernobiele. Ak to však bude vašemu dieťaťu vadiť, môžete si tieto obrázky napríklad pekne spoločne dofarbiť a tak spestriť nie len túto knihu, ale aj zlepšiť fantáziu vašim deťom.

Spoločnosť Presco Group sa naozaj snaží zaujať svojho zákazníka, a tak mi do balíčka pribalili aj dva kalendáre s antistresovými omaľovávankami (jeden stolový a jeden nástenný) a notes s antistresovými obrázkami. Osobne milujem antistresové vecičky, a tak ma všetky 3 veci náramne potešili. Keďže však nemôžem jeden nástenný kalendár už máme, rozhodla som sa týmto spraviť radosť mojej najlepšej kamarátke, ktorá si veľmi rada kreslí, a tak ju veľmi potešil.

Čo sa týka týchto kalendárov, boli vyrobené z obyčajného nemastného papiera, takže si ich človek veľmi ľahko vyfarbí, čo považujem za veľké plus, že aj takéto detaily doladili.

One thought on “Otolína a žltá mačka

  1. Vyzerá to na super knihu keď moje dieťa trochu povyrastie. Momentálne je závislý na krtkovi, ale verím, že časom prejdeme aj na iný typ literatúry. Ale keď sa naučí čítať, to už bude asi lepšie. Knihu nepoznám, ale poobzerám sa po nej 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *