Otvor sa láske

Otvor sa láske

26 rokov a stále bez partnera. Niekto by si hovoril, že to je hrôza, ja si opakujem, že je lepšie byť sám, ako s niekým kto ma nemiluje, využíva alebo skrátka ak by som mala byť s niekým iba preto, že nechcem byť sama. Tieto slová však neznamenajú, že nechcem niekoho k sebe. Práve naopak. Veľmi rada by som si k sebe našla moju spriaznenú dušu.

Čo sa týka mňa, len prednedávnom som si uvedomila, že aj keď chcem partnera, tak si nedokážem predstaviť, že by som odrazu musela stratiť mojich kamarátov (bavím sa totiž zväčša s chalanmi), len preto aby nežiarlil. Poprípade, že by som nemohla ísť do Číny (milujem Čínu), lebo by to bol Slovák, a musela by som teda zostať na Slovensku. Slovensko mám rada, no Čínština ma napĺňa, rovnako ako aj život v Číne.

Ba dokonca, že by som už nemohla ísť na diskotéku (milujem tancovanie), nemohla ísť za kamarátom len tak ho kuknúť alebo keď je smutný tak s ním byť a pomôcť mu (taktiež chalan). Teda, aj keď som chcela partnera, nedokázala som sa otvoriť láske.

Práve preto som siahla po tejto knihe. Kniha nie je iba obyčajnou knihou na čítanie, no taktiež obsahuje rôzne cvičenia a odporúčania, skrátka ide o naozaj komplexnú knihu, ktorá je zameraná na duchovnú stránku lásky a hľadanie si partnera.

Čo sa týka tejto knihy, miestami mi pripomína knihu „Žena snov“ od Michala Kopeckého, nakoľko hovorí o podobných myšlienkach a taktikách. Avšak táto kniha sa zaoberá duchovnému hľadisku, kdežto kniha Michala Kopeckého nie. V každom prípade sa mi aj kniha Žena snov veľmi páčila, takže niet pochýb že aj táto.

Po tejto knihe som si uvedomila, že v mojom živote existuje viacero chlapov, ktorí by odo mňa nechceli, aby som sa vzdala svojich kamarátov či snov len preto, že sme spolu začali chodiť. Teda, že je možné nájsť si partnera aj bez toho, aby som stratila samú seba.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *