PanIQ room

PanIQ room

Kto by nechcel zažiť dobrodružstvo v uzamknutej miestnosti? Byť zamknutý na 60 minút v miestnosti so svojimi kamarátmi a jediná šanca ako sa dostať von je vyriešiť všetky logické úlohy.
Ja som mala to šťastie, a tak som sa tejto akcie zúčastnila s mojimi kamarátmi. Kamarátmi s ktorými sme upevnili vzťahy najmä vďaka Číne. Do miestnosti môžu ísť dvaja až piati ľudia. My sme teda išli piati. Dve dievčatá (Ja a Janka) a traja chalani (Peťo, Marek a David). Čo sa týka kamarátov oni ešte nikdy neboli v takejto miestnosti, a tak ani nevedeli, čo presne očakávať. Ja som sa však v minulosti už v takejto miestnosti ocitla, a tak som zhruba vedela, čo môžem očakávať.
Zorganizovanie a rezervácia izby nebola vôbec komplikovaná. Stačilo si vybrať, kam chceme ísť. My sme si zvolili Nitru, ktorá bola dostupná v dvoch prevedniach. Ako prvé je Tajomná Katakomba inšpirovaná Indiana Jonesom a druhá – Byt Vraha inšpirovaná hororovou sériou SAW. Nakoľko však bola nižšia obtiažnosť v Katakombe, rozhodli sme sa práve pre ňu. Potom už len stačilo vybrať dátum a čas a mohli sme prísť. Nájdenie PanIQ roomu v Nitre bolo trocha obtiažne, no napokon sa nám to podarilo nájsť. Potom stačil už len jeden „autogram“, že sme boli oboznámený s pravidlami a mohli sme vkročiť.
Táto miestnosť bola však úplne iná ako tá v ktorej som bola pred rokom. Dostali sme sa do miestnosti a nemali sme ani poňatia, čo robiť. Ba dokonca sme boli uzamknutý v tak malej miestnosti, že bola pre 5 naozaj malá. Utekali sme, otvárali šuplíky a hľadali nejakú indíciu. Napokon sme našli nejaké indície, ktoré sme nevedeli ako použiť a odrazu sme našli aj prvý kľúč. Miestnosť bola posiata zámkami na číselné kódy a kľúče. Čo sa týka číselných kódov, bolo viac ako praktické, že sme ešte predtým dostali krátke školenie ako ich otvoriť. Keď som totiž bola v escape room od inej firmy, tá nám toto školenie nedala, a tak sme sa veľmi dlho trápili, kým sme pochopili ako sa vlastne otvárajú.
Táto miestnosť bola malá, no už pri prvom príchode sme videli, že je možné ísť do ďalšej miestnosti. Zatiaľ to však nebolo možné. A tak sme museli hľadať ďalšie indície. Je však škoda, že vám nemôžem povedať, aké všetky záhady sme museli vyriešiť. No musím povedať, že to bolo úplne úžasné. Čo úžasné, dokonalé. Všetci sme sa zabavili, nasmiali, no zároveň si potrápili hlavy.
Čo sa týka inšpirácie  – Tajomná Katakomba bola inšpirovaná Indiana Jonesom a archeologickou činnosťou. To bolo vidieť najmä klobúkom, ktorý sme našli v miestnosti, obrázkami na stenách, relikviami či ďalšími tajnými vecami, čo ma ani nenapadlo, že niečo takéto sa dá vymyslieť.

Pri úteku sme museli používať množstvo vecí ako napríklad zrkadlá, kľúče, nájdené číselné kódy a v podstate všetko, čo sme našli. Páčilo sa mi, že každý kľúč sa dal použiť iba raz, takže sme ho automaticky mohli potom odhodiť, a nemuseli ho nejako riešiť, a každá už použitá indícia nemala ďalšie použitie. Teda, keď sme sa posunuli ďalej, naozaj sme sa posunuli ďalej. Veľkou výhodou bolo aj to, že nám ponúkali indície, keď sme sa dlhšiu dobu nevedeli pohnúť z miesta. A hoc nám nepomáhal veľa, myslím si, že to každému veľmi pomôže.
Miestnosť bola naozaj perfektná a odporúčam ju naozaj každému. Takto strávený čas bol zaujímavý, inšpiratívny a človek si naozaj potrápil mozog. A čo je prvoradé, poriadne sme sa s kamarátmi zabavili. Teda, ak máte chuť navštíviť nejakú miestnosť, zaručene odporúčam PanIQ room. Majiteľ sa s miestnosťami naozaj vyhral do sýtosti a vôbec nie sú jednoduché. My sme sa síce dokázali dostať načas von, no bolo to ochlp. Zostávali nám necelé dve minúty na vyriešenie.
 

8 thoughts on “PanIQ room

  1. Jelikož jsem na logiku úplně blbá, tak nevím jak bych to já řešila 😀 spíše bych měla nervy, že to nevyřeším a že se zblázním 😀 ale zní to jako super 🙂 a zajímavý článek 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *