Boj proti slnečnému žiareniu

Boj proti slnečnému žiareniu

Už je tu leto, a s tým spojené aj opaľovanie, ba dokonca spálenie pokožky. Ako bojujete vy proti spáleninám? Ja s Panthenol Omega produktami.

Panthenol Omega – Pena s Aloe Vera
Tento produkt patrí k mojim najobľúbenejším. Kupovala som ho tak pred zmenou obalu, ako aj teraz. Patrím k tzv. bleduľkám, ktoré sa veľmi rýchlo spália, a to prakticky kdekoľvek. Minulý rok som sa spálila v Tatrách, tento rok zas keď som čakala na autobus, a to som sedela vonku necelú hodinu a pol. Iní by si toto slnenie ani nevšimli, a ja som hneď červená ako paprika. A samozrejme ma to aj bolí. 

Výhodou tejto peny je fakt, že ju netreba rozotierať po tele. Stačí iba nastriekať na bolestivé miesto a počkať, kým pena vsiakne. Pena sa pomerne rýchlo vsakuje, no treba dbať na to, aby ste to s vrstvou neprehnali. 
Jej hlavnou výhodou ja samozrejme penová textúra, ktorá je pri nanesení na červené miesta bezbolestná. A keďže je ešte aj chladivá, tak bolesť veľmi rýchlo ustupuje. Aj keď, prvotný strek na telo je naozaj studivý, no príjemný. 

Čo sa týka nového obalu, tento sa mi páči oveľa viac. Príde mi taký jednoduchší, krajší a predovšetkým typickejší. Veľmi sa mi tiež páči farebná bielo – oranžová kombinácia, kde prevláda najmä tá biela. 
 
Panthenol Omega – Telové mlieko s rakytníkom 9%
Toto telové mlieko zvyknem používať hneď po vystavení slnka, nakoľko je veľmi príjemné, a tak ho používam ako prevenciu proti spáleninám. Musím však povedať, že naň niekedy zabudnem, a potom mi pomôže už iba pena. 

Telové mlieko je veľmi príjemné a pokožku veľmi dobre ochladí. Veľmi sa mi páči, že po jeho použití nemám pocit „stiahnutia“ alebo inak povedané dehydratovania kože. Práve naopak. Toto sťahovanie kože vôbec nepociťujem. Pokožka nie je červená a ani nepáli. Do telového mlieka je pridaný aj výťažok z rakytníka, ktorý ma taktiež veľmi pozitívny vplyv na pokožku. Rakytník je užitočný pri popraskaní pokožky, po ožarovaní slnkom i pri suchej koži. Navracuje koži elasticitu a pružnosť. 

Vôňa je veľmi príjemná a z hľadiska štruktúry sa veľmi ľahko rozotiera a následne vstrebáva. 
 
Panthenol Omega – Telové maslo 6% 
Tento produkt používam najčastejšie po spálení kože, keď už nepotrebujem penu. Respektíve, toto popálené miesto už nie je také citlivé, a tak ho môžem ošetrovať aj inými produktami. Napríklad aj týmto telovým maslom. 

Telové maslo obsahuje D-panthenol a bamucké maslo. Tieto látky pokožku veľmi rýchlo regenerajú, zanechávajú ju vláčnu a chránia ľahkým filtrom. Je samozrejmé, že aj po spálení nebudem chodiť v dlhých rukávoch, čo by som sa zrejme roztopila. A tak je ľahký filter tohto telového masla to pravé, čo na pokožku v takýchto prípadoch potrebujem. Bambucké maslo je zároveň vhodné ako prevencia proti starnutiu a chráni DNA bunky.

Preto je veľmi obľúbenou látkou aj v kvalitných pleťových krémoch. Pokožka je po jeho použití jemnejšia, a ako to už pri Panthenol Omega produktoch býva zvykom, aj hydratovanejšia. Je vhodné aj na citlivú pokožku. 
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *