Parný odstraňovač gél laku

Parný odstraňovač gél laku

Ak ste už rozmýšľali niekedy nad tým, že by ste si začali doma vyrábať vlastné gélové nechty, potom by som vám rada predstavila novinku, na ich ľahké a pohodlné odstránenie. Touto novinkou je parný odstraňovač gél lakov Steam Remover, ktorý môžete nájsť na stránke NaniNails.
Na výber máte z dvoch farieb, a to červenej a bielej. Osobne som si vybrala červenú farbu, ktorá bola práve na sklade. Vy si však môžete vybrať, či sa vám páči viac červený alebo biely design, nakoľko ide o ten istý model odstraňovača.
Potreby pre odstránenie gél laku
Parný odstraňovač Steam Remover
Acetónový odlakovač

Tento parný odstraňovač má výkonnosť 27W, maximálna teplota zahrievania 52°C, pričom obsahuje i náhradné súčiastky ako misku (1 + 1 náhrada) a tesnenie (1 + 4 náhrady).
Postup odstraňovania gélových nechtov
Do nádobky nalejeme 5-10ml acetónového odlakovača. (Na miske je nakreslená odmerka, takže si s tým nemusíte robiť ťažkú hlavu).
Parný odstraňovač uzavrite a zapnite. Rozsvieti sa vám kontrolka „H“. Cca po 2 minútach budete počuť jemné pípnutie.
Keď sa vám rozsvieti kontrolka S (bude svietiť H aj S súčasne), môžete prsty vložiť do parného odstraňovača cca na 5-10 minút prsty, cez vyznačené otvory.

Následne pomocou pomarančového drievka odstráňte (zlupnite) zvyšný gél lak a nechty očistite od drobných nečistôt pilníkovým blokom.
Musím sa priznať, že som zo začiatku mala mierne pochybnosti voči tomuto parnému odstraňovaču, a to najmä z toho dôvodu, či nebude páliť. Po prvom vyskúšaní som však pochopila, že to bol neoprávnený strach, nakoľko je táto para veľmi jemná a nepáli.
Čo sa týka odstraňovača, dĺžka odstránenia závisí od laku. Sally Hansen laky je možné odstrániť už za 5 minúť, no Nani Nails termo lak za 10 minút. Závisí to teda od druhu laku a od jeho odolnosti.

Samotné zlupnutie je už veľmi jednoduché. Lak sa dá zoškrabať ako po masle, a to doslova. Treba si však pod ruku dať nejaký papier (poprípade ak máte tak odstraňovač prachu z nechtov), nakoľko sa lak začne droliť. Potom už stačí iba jemným brúsnym blokom očistiť nechty od drobných nečistôt a nechty sú ako nové.
Toto odstraňovanie laku je veľmi šetrné, rýchle ba čo viac, nechty sa vôbec neničia a sú veľmi pekné. Keď som si lak odstraňovala brúsením, kvalita nechtov sa mi postupne znižovala. Toto odstraňovanie však mojim nechtom absolútne vyhovuje.

2 thoughts on “Parný odstraňovač gél laku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *