Parodontax – Classic

Parodontax – Classic

V prípade, že máte problémy s krvácaním zubov alebo rovno paradontózou, v takom prípade by ste mali rozmýšľať nad používaním špeciálnych pást, ktoré sa snažia ochrániť zuby a opäť im vrátiť ich silu. Jednou z takýchto pást je i Parodontax.

Na trhu nájdeme veľké množstvo zubných pást, ba dokonca aj rôzne druhy Parodontaxu. Ja osobne som si preto vybrala Klasickú pastu Parodontax Classic. Táto pasta chráni pred vznikom zubného povlaku, znižuje krvácanie ďasien, predchádza tvorbe zubného kazu a v neposlednom rade osviežuje dych.

Parodontax Classic

Už po dvoch týždňoch používania som zaznamenala prvé výsledky, a to pri používaní medzizubnej kefky mi po prvýkrát po dlhej dobe nekrvácali ďasná. Túto pozitívnu zmenu pripisujem práve tejto pasta, keďže pri používaní iných pást mi ďasná stále krvácali. Dych som síce svieži pravdepodobne nemala (chuť tejto pasty mi nesadla), no som si istá, že mi zuby veľmi dobre chránila. Pri používaní tejto pasty som sa cítila plne chránená, možno aj preto, že som si všimla výsledok s krvácaním ďasien.

Parodontax zubná pasta

Jediné čo mi na tejto paste nevyhovuje je jej chuť. Netuším prečo, no ešte som sa mimo Parodontaxu nestretla s tým, že by mi nejaká pasta nechutia. Táto chuť je trocha slaná, a hlavne veľmi horká, a chuťovo mi naozaj nevyhovuje. Práve preto sa k nej už neplánujem vrátiť i napriek tomu, že jej účinky sú naozaj veľmi priaznivé. V prípade, že by som sa rozhodla opätovne vrátiť k značke Parodontax, vyskúšala by som iné druhy. Možno by som našla takú príchuť, ktorá by mi vyhovovala.

krvácanie ďasien

Táto pasta vydrží cca 3 mesiace, poprípade 1 mesiac v prípade, že ju využíva celá rodina. Určite by som ju však neodporúčala deťom alebo teenegerom, keďže jej chuť je naozaj veľmi výrazná a horká. Navyše, mladiství zväčša nemajú problém s krvácaním ďasien, tak ju zatiaľ nepotrebujú. Farba tejto pasty je staroružová, čo vyzerá naozaj veľmi dobre. Gramáž je 75ml, pričom cena jednej pasty sa pohybuje okolo 3€.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *