PC vs. karpálny tunel

PC vs. karpálny tunel

Aj vy si radi doprajete hodiny a hodiny za počítačom či notebookom? Alebo ste naopak nútený celé dni sedieť za počítačom v dôsledku školy či práce, pričom by ste radšej robili niečo iné?
Bez ohľadu na to, aký dôvod máte na sedenie za počítačom, mali by ste si uvedomiť jednu vec. Sedenie za počítačom nie je tým najzdravším riešením. Ak však už chcete sedieť za PC, mali by ste dbať na základné veci ako je napríklad vzdialenosť monitoru od očí, spôsob sedenia, a taktiež by ste mali dbať na to, akú stoličku si vyberiete.
Nemusíte sa však báť. Správne kancelárske kreslo môže byť krásne a dokonca aj v rôznych farebných vybaveniach. Ich cena sa pohybuje rôzne, takže naň nemusíte vyhodiť milióny, aby ste si ho mohli dovoliť. Jediné čo je potrebné si pri kúpe povedať je: nemám čas byť chorý a chcem investovať do svojho zdravia. Pretože zdravie je naozaj vrtkavé, a tak by sme sa s ním nemali hrať a zanedbávať ho.

K sedavému zamestnaniu ako napríklad práca za PC, ktorú majú najmä sekretárky, IT pracovníci, účtovníci a v podstate takmer všetci, čo nepracujú manuálne neodmysliteľne patrí hrozba karpálneho tunela. Počuli ste už o ňom?
Ide o presilení nervu, ktorý následne spôsobuje tŕpnutie svalov na rukách. Najčastejšie sa ľudia s týmto ochorením sťažujú na brnenie v ruke, bolesť palca, necitlivosť v ruke a problémy so zaspávaním v dôsledku bolesti. Liečba karpálneho tunela je však veľmi zdĺhavá, a preto by ste mali dbať na vaše zdravie, a to naozaj dôkladne, poškodenie nervov by totiž mohla mať za následok až operáciu či ďalšie vedľajšie príznaky. Preto dbajte na to, koľko pracujete, doprajte si odpočinok, snažte sa o seba starať čo najpoctivejšie a nepodceňujte žiadne príznaky. Pretože je ľahšie riešiť ochorenia v zárodku ako už niekoľkoročný problém.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *