Pes jejího Veličenstva a jeho mise

Pes jejího Veličenstva a jeho mise

Kniha pes jejího veličenstva a jeho mise je veľmi rozkošný príbeh malého šteňaťa corgiho, ktorého sa jeho chovatelia bezohľadne zbavili, a to len kvôli veľkým ušiam. Kráľovná ho však zachránila, a tak sa šteniatko ocitne na zámku.

Ako to už býva zvykom, tento psík je veľmi veselý, hravý a hlavne pojašený. Skrátka ako to už u takých šteniatok býva. Práve preto ma táto kniha veľmi oslovila. Milujem chovanie psíkov a to, ako prejavujú lásku. Nakoľko ide o šteniatko, viete si asi predstaviť, koľko nepríjemností dokáže v zámku spôsobiť, no i to, ako jeho kukuč dokáže odčiniť prakticky všetko, čo spôsobí, a že sa na šteniatka, ale ani na žiadneho psa nedá dlho hnevať.

Túto knihu som milovala od začiatku až po koniec. A aj keď Davic Michie napísal už množstvo kníh, táto bola moja prvá. No natoľko ma nadchla, že v budúcnosti určite chytím aj iné knihy od neho. Osobne som si zamilovala malé kreslené obrázky na začiatku každej kapitoly, no zároveň i rozkošné psie packy na spodku strany. Myslím si, že to knihu veľmi pekne oživí.

Milujem psíkov, a keďže som už od malička vyrastala zo psami, veľmi ľahko som sa vniesla do psieho uvažovania, a tak ma kniha nie len zaujala, ale aj veľmi pobavila. Veľmi sa mi páči, ako dokáže pes zmeniť svoj pohľad, a na to stačí stretnúť len ďalších ľudí v jeho živote. Kráľovnú samozrejme autor popisuje ako veľmi ľudskú a láskyplnú ženu. Ženu, čo zobrala vyhodeného psíka sa samozrejme nedá nazvať inak. To však neznamená, že je dokonalá. Veľmi sa mi páči, že v tejto knihe opisuje aj bežné problémy, ktorým čelí každá žena, ako napríklad pochybnosti o samej sebe.

Veľmi príjemná kniha s budhistickým zmýšľaním dodá energiu a pozitívne myslenie každému, kto ho práve potrebuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *