Plyšový Buddha

Plyšový Buddha

Nakoľko som už dlhšie nepísala žiadnu recenziu na knihy, určite vás nasledujúca recenzia naozaj veľmi poteší. Prečo? Pretože ide o príbeh s motivačnou tematikou. Tento román vypráva o mužovi, ktorý si počas života prešiel kadečím. Muža, ktorý aj napriek jeho životným ťažkostiam napokon nájde pravdu o svojom živote.

Možno sa pýtate, prečo sa táto kniha volá Plyšový Buddha. Tým hlavným hrdinom, hlavným aktérom celého príbehu je muž, ktorý sa volá Pavel Plyšatý, a práve z neho napokon vznikne Plyšový Buddha.

Myslím si, že je na svete naozaj nespočetne množstvo ľudí, ktorý niekedy zakopli. Spravili zopár chýb, a možno ani nie svojim pričinením. Možno boli len nepozorný, dostali sa v zlom čase na zlé miesto, alebo si v danom čase neboli vedomí toho, čo sa vlastne deje, a až neskôr si uvedomili, čo vlastne spravili. A možno že skutok čo spravili robili v dobrom úmysle, len výsledok nebol taký, ako si predstavovali.

A presne pre týchto ľudí je táto kniha naozaj veľmi dobrá. Myslím si totiž, že človek častokrát ľutuje svoje skutky, a možno sa aj pýta, či je možné odpustiť mu. Možno ide o maličkosť, no sám seba za to trestá.

Čo ale v takomto prípade spraviť? Tento príbeh nám ukáže, že je jedno čo sme spravili, pokiaľ sme všetko robili s láskou v srdci, a úprimne ľutujeme čo sme spravili. A aj keď možno nie sme dokonalý, nikto nie je. A keďže sa aj z Pavla Plyšatého i napriek jeho chybám stal Buddha, tak to je možné aj pri nás. Možno sa nestaneme práve Buddhami, no určite je možné odpustiť nám všetko zlé, čo sme spravili.

Myslím si, že každý sa dokáže vcítiť do roly hlavnej postavy. Príbeh je veľmi zaujímavý a hlavne dokážeme spolu s Pavelom preciťovať jeho starosti i úspechy. Myslím si, že autorovi tento titul naozaj vyšiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *