Podložka pod stoličku

Podložka pod stoličku

Podložka pod stoličku môže byť nie len krásnou dekoráciou do izby, ale aj funkčným pomocníkom. Prečo by sa však mali používať podložky pod stoličku?

Prvou, a pravdepodobnejšie najdôležitejšou funkciou tejto podložky respektíve koberca pod stoličku je ochrana podlahy. Pri pravidelnom používaní stoličky sa podlaha čiastočne opotrebuje, a môžu na nej ostať fľaky opotrebenia. Je oveľa jednoduchšie vymeniť koberec, ako napríklad celú plávajúcu podlahu. A samozrejme je to aj oveľa lacnejšie.

Napriek tomu, že väčšina kolieskových kancelárskych stoličiek sa už vyrábajú s gumenými kolieskami, ich ochrana nie je dokonalá. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Do koliesok sa môže dostať nečistota, ktorá pri pohybe môže trvalo znečistiť podlahu, ba dokonca v niektorých prípadoch i poškodiť podlahu. Nechránia povrch podlahy proti opotrebeniu či iným technickým vplyvom.

Pri výbere podložky pod stoličku by sme mali zvážiť hneď niekoľko faktorov. Materiál podložky, pričom môžu byť napríklad z polyvinylchloridu, polykarbonátu a polypropylénu alebo vinylu. Ja osobne som si vybrala vinylovú podložku, pretože ma svojou funkčnosťou oslovila najviac.

Ďalším faktorom je samotný rozmer podložky. Rozmer podložky by mal byť zvážený na základe veľkosti stola, pohyblivosti pri používaní stoličky (napríklad ja som pri vymeriavaní potrebovala 88cm na prisunutie a odsunutie od stola, ale moja mamina až 111cm. A samozrejme by sme mali zvážiť aj samotný vzhľad v našej izbe. Podľa toho sa tiež môžeme rozhodnúť, či zvolíme okrúhlu alebo podlhovastú podložku.

Dôležitým faktorom je aj samotná cena podložky, pričom v tomto prípade si musíme uvedomiť aj to, že čím väčšiu podložku chceme, tým bude cena vyššia.

A samozrejme v neposlednom rade je aj vzhľad podložky. Ako vyzerá v izbe? Hodí sa koberec a jeho vzhľad do izby?

Napríklad moja mamina má izbu ladenú do zemitého hnedého štýlu, a preto si zakúpila jednoduchú podložku v zemitej farbe. Naopak moja izba je ladená do čínskeho štýlu, pričom pri stole mám bielu skriňu s ružovou sakurou, a tak som si zvolila bielu podložku s ružovými dekoráciami – kvetmi a pelikánom. Nakoľko na stránke kobercomat je naozaj veľmi veľký výber podložiek, každá si našla takú, čo sa jej hodí do izby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *