Pravda o mužoch

Pravda o mužoch

Myslím si, že na trhu už existuje nespočetné množstvo kníh o tom, ako ho zbaliť, ako získať muža svojich snov, no buďme úprimné. Väčšina týchto kníh je písaná ženami, pričom ich metódy nefungujú. A teda sú to len vyhodené peniaze. Kniha Pravda o mužoch je však písaná mužom. To znamená, že si vidí nie len do svojej hlavy, no taktiež vie ako rozmýšľajú jeho kamaráti, poprípade vie o čom sa najčastejšie bavia, a teda mužov naozaj veľmi dobre pozná.

Navyše, táto kniha nie sú nejaké rady „ako ho zbaliť“, no skôr rady, ako pochopiť mužov. Teda ako si vylepšiť vzťah s mužmi, či už ide o vzťah, posteľ alebo ich samotný život. Teda, táto kniha nepomôže žene zbaliť muža, či získať si mužskú náklonnosť, no pomôže jej, ako muža pochopiť. A to už je iba na nej, čo s týmito informáciami ďalej spraví. Či prestane toľko kričať, bude zhovievavejšia, alebo zmení prístup k samotným mužom,…. to všetko môže pomôcť vylepšiť jej vzťah, ba dokonca nadviazať nový vzťah.

Niektoré slová, či pasáže v tejto knihe sú nie len pravdivé, ale aj veľmi hlboké. Jedna z mojich najobľúbenejších viet, ktoré tento autor napísal je napríklad táto: „Všetky nespracované pocity a svoje tienisté stránky si potrebujete spracovať vy sami. Partneri vám ich len zrkadlia. Potom môžete zažiť zmenu „reality“ aj v súčasnom vzťahu, alebo sa zrazu objaví nový partner, s ktorým to už bude úplne inak. Čo nepochopíte, musíte prežívať stále dookola.“ Musím povedať, že táto veta ma hlboko zasiahla, nakoľko som zistila, že väčšina mužov, ktorí vchádzajú do môjho života sú si podobný. A aj keď sú niektorí z nich lepší, alebo horší, vždy mi ponúkajú to isté. To, čo nechcem. A teda sa vždy rozčúlim, rozčertím a ostávam sama. No nikdy ma nenapadlo, že možno mi ich život dáva do cesty, aby som sa niečo naučila. Možno mi ich dáva do cesty, aby som si vyriešila svoj vnútorný problém, a tým mala možnosť nájsť naozaj muža, ktorý za to stojí. A ktorý bude pre mňa úžasný, dokonalý v nedokonalosti.

Najobľúbenejšou kapitolou sa mi však stala 22. kapitola s názvom „Ako pomocou jednoduchej metódy už na začiatku vzťahu zistiť, o akého muža ide“. Mám totiž problém s tým, že sa s mužmi dlhodobo bavím, dlhodobo niečo riešim, a po pol roku či roku zistím, že ten muž bol úplný „blbec“. A teda som minula svoj drahocenný čas na niekoho, kto si to naozaj nezaslúžil. A aj keď je táto metóda vhodná do vzťahu, ja osobne som si ju trocha premenila na to, aby som ešte pred vzťahom mala možnosť zistiť, o čo tomu mužovi ide.

Ja osobne musím naozaj odporúčať túto knihu. Tieto slová boli pre mňa iba kopancom do zadku. No myslím si, že v nej bolo oveľa viac kvalitných viet, slov a pasáží. No ako ja hovorím, pokiaľ si z knihy človek odnesie aspoň jedno slovo, tá kniha rozhodne stála za prečítanie. Navyše, ak si objednáte s tejto stránky, tak môžete dostať túto knihu s autorovým podpisom, čo už naozaj stojí za zváženie. Veď kto sa môže chváliť tým, že má autorov podpis?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *