Prečo je to tak?

Prečo je to tak?

Ahojte baby 🙂 V súčasnej dobe som dostala veľmi pekný podnet na článok, aj keď to bude skôr také zamýšľanie a možno vám to príde ako troška kritika z môjho života, no skôr vás chcem naviesť na zamyslenie sa.

Prednedávnom som začala chodiť s jedným chalanom menom Martin do Komárna na tréningy, s ktorým teda trávim cca 5 hodín denne (3 hodiny cesty a 1,5 hodinový tréning + nejaké tie čakačky na vlak). A nakoľko si máme čo povedať,tak je samozrejmé, že o ňom dosť často rozprávam. Kung-Fu bol môj život a keď sa spojí s príjemnými ľuďmi, tak je samozrejmé, že od radosti toho rozprávam veľa.
Keď sa ma však niektorí ľudia spýtali, s ktorými nemám až také dobré vzťahy, čo spolu máme, automaticky som odpovedala, že to je moje súkromie a nechcem to riešiť. Teda, nepovedala som ani áno ani nie. Všetci si z toho však vyvodili, že spolu chodíme,…. A už začali „tvoj priateľ“ a pod, aby ma nachytali a zistili, či je to skutočne pravda. Prečo to tých ľudí tak zaujíma? Aj keby som s ním chodila, tak sa ich to netýka, a keďže spolu neudržujeme až taký dobrý kontakt, nechápem prečo by som im o tomto mala hovoriť.
Ďalšou pre mňa nevysvetliteľnou záhadou je to, že si o mne začali žiaci v Šali myslieť, že som namyslená. Poznajú ma 8 rokov, a vedia, že som vždy pomohla, vždy poradila, vždy sa zaujímala. Momentálne som však prešla z rozprávania do cvičiaceho módu, takže počas tréningu s nikým nekomunikujem a zaujímam sa v podstate len o seba. Po tréningu či pred tréningom však nemám problém s niekým pokecať. Tento môj zvrat sa stal aj preto, že som si pri menšej výmene názorov vypočula, že tréningy úplne flákam a polku tréningov len presedím na lavičke, čo podľa mňa nebola pravda. Preto som si viac-menej vstúpila do svedomia a povedala som si, že toto už o svojej osobe nechcem počuť, a tak na tréningu makám aj napriek bolesti (keďže som mala roztrhnutú šľachu a stále to nie je dobré). Ďalšou vecou je, že o mne začali hovoriť že som agresívna a namyslená. Ako to dokážu povedať ľudia, ktorý ma poznajú 8 rokov? A čo sa týka agresivity, ešte som na nikoho nezdvihla ruku, takže nechápem, prečo takéto veci usudzujú. 
Prečo ľudia vnímajú človeka pri jeho zmene ako zlo, a nedokážu si uvedomiť, že sa ten človek posunul ďalej? 

10 thoughts on “Prečo je to tak?

  1. Vieš čo, niektorí ľudia (žiaľ väčšina) majú tendenciu riešiť cudzie život, len preto , lebo ich im príde brutálne nudní a ja viem, že je ťažké si z toho nič nerobiť, ale práve to treba presne spraviť, ignorovať to a oni pochopia, že si spokojná taká, aká si si a že máš lepší život ako oni 😉 Ja som sa to už naučila aj keď ma ešte sem tam niečo zoberie, ale snažím sa to brať už len s nadhladom a ako kompliment, že mám taký zaujímavý život, že ho majú iní ľudia potrebu sledovať a rozoberať ako v nejakej reality show 😀

  2. Ak sa niekomu nepáči vlastný život začne sa obuvat do iného aby mu ten jeho nelripadal tak zlý. Staranie sa di druhých je hrozná vlastnosť z ktorej sa veľmi ťažko lieči. Ja som si to zažila na výške. Mala som dosť problémov s niektorými ľuďmi furt ma len ohovarali dokonca mal jeden môj spolužiak problém so svojou priateľkou len preto lebo sme spolu sedeli na pive a rozoberali hlúpostí. S ľudskou hluppstou jednoducho nepohnes. Bude ta to hnevať veľmi dlho no musíš sa naučiť hádzať také veci za hlavu inak sa budeš zbytočne trápiť. Je to ťažké ale dá sa to. Mne to trvalo nejakych 25 rokov a už to ako tak zvládám. Nádych výdych úsmev. Ty maj dobry pocit ostatní nech sa trápia. Každému čo jeho je.

  3. Jooj, ľudia velmi zle znášajú, ak vidia niekoho komu sa darí, takže ja sa ani nečudujem takému správaniu. Je to smutné, že sa ľudia nevedia tešiť z úspechov iných, aj keď, ale načo to musia až takto riešiť a hrotiť, to nechápem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *