Ako si vytvoriť blog

Ako si vytvoriť blog

Blogovanie sa stalo súčasťou môjho života. Robím ho už niekoľko rokov, a tak je viac ako samozrejmé, že mám potrebu zdokonaľovať sa. A ako sa inak zdokonaliť ako získať nový pohľad na blog, nové informácie a tipy?

Na trhu je viac ako ťažké zohnať niečo kvalitné a najmä nejaké knihu, ktorá by poukazovala aj na blgoerstvo. Ja som sa však do toho pustila v plnom prúde, a tak sa mi jednu z nich podarilo nájsť. Je v češtine a má názov ako vytvoriť blogy, podcasty, videá, e-knihy, webináre a mnoho ďalšieho.

Napriek tomu, že to na prvý dojem vyzeralo, že je kniha pomerne obsiahla (216 strán), opak je pravdou. Je toho tak veľa čo by sme mali s našou prácou robiť, a tak táto knha dáva naozaj iba základné informácie ako na to. Nemôžem však povedať, že by bola zlá alebo nekvalitná. Pre začiatočníkov je ako stvorená. 

Čo sa týka knihy, veľmi ma oslovil najmä pohľad na blog. Samozrejme, množstvo techník som už poznala, no táto kniha mi na celé blogovanie dala nový pohľad. A to možno aj tým, že bola vytvorená zahraničným spisovateľom. Je však škoda, že to u nás nejde úplne tak ako to v knihe spomína. Netreba preto brať knihu úplne doslovne, keďže náš Slovenský trh je o niečo iní a najmä tu máme oveľa menší počet ľudí. Myslím si však, že sa tento systém dá veľmi dobre využiť najmä v prípade, že plánujete písať v svetovom, napríklad anglickom, jazyku.

Túto knihu však musím hodnotiť veľmi pozitívne najmä z toho hľadiska, že sa dá veľké množstvo informácií z nej použiť do mojej bakalárskej práce. Témou mojej bakalárskej práce je totiž Blogerská sféra vo svete biznisu. 

Teda sa v téme budem zaoberať tím, ako to vyzerá pri blogovaní, čo je potrebné ako by sa malo správne blogovať, chcela by som tam vložiť príklad správneho a nesprávneho blogovania, no v prvom rade, keďže chodím do ekonomickej školy, sa budem musieť zamerať na e-shopové blogy k ponúkaným produktom.

Táto kniha je preto ideálnou publikáciou ako si naštudovať práve túto tematiku, keďže píše o rôznych formách, ktoré môžu byť využité aj na podnikanie. Pre mňa je však najdôležitejšie to, že sa tu nachádza aj potrebná terminológia, no nie je písaná tak, aby som tomu nerozumela. Práve naopak. Práve sa mi do rúk dostal zdroj ktorému rozumiem aj ja. 

8 thoughts on “Ako si vytvoriť blog

  1. Ani by mi nenapadlo že existuje aj tutoriál na Blog, zaujímavé. Ja si vačšinou hľadám návody na internete alebo od skúsenejších blogeriek 🙂 Každopádne môže obsahovať užitočné rady 🙂
    Taly Rare

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *